Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Escherichia coli

Zdravím,
před časem (tak 1 měsíc) mi do chovu přišlo několik nových lab. myšek moc se mi nezdály a tak jsem je dal do jiné nádrže než mám chov cvých. Asi za 2 dyn zdechla první a v dalších 3 dnech pozdechaly všechny a v průběhu dalšího týdne mi odešly všech 6 samic bodlinek a všichni potkani, nezbylo mi nic. Celkem asi 35 kusů hlovaců mi zdechlo (pouze myši a potkani- osmáký, pískomily, činčili, králíky ani morčata kterejch mám taky dost z těch nic neodešlo a byly ve stejný mstnosti). Počkal jsem týden a vyčistil a vydenzifikoval jedno akvárium a koupil novýho potkyše(jen na zkoušku)za 2 dny bylo po něm, tak jsem ho sebral donesl na veterinu a poslal do Olomouce na SVÚ kde mi zjistily v silné intenzitě bakterii Escherichia coli.
Zajímalo by mě jestli s tím máte taky nějakou zkušenost...nebo s jakými úskalími jste se setkaly vy v chovu krmných hlodavců...

zdravim mel jsem s bakteriemi E.colii problem pred 10 lety u nove koupeneho paru Boa constrictor po pachnoucich prujmech jsem nechal udelat bakteriologicke vysetreni na Svu a hlavnim patogenem byla E.colii vzhledem k tomu ze kultivuji vzorky pri cca 37 az 38 C coz u plazu lze tezko aplikovat byla mi doporucena lecba ATB Neomycin jelikoz je E.colii bezny patogen a v podminkach kultivace rychle preroste jine kultivary bakterii jsem zvolil lecbu probiotiky pastou Probican samozrejme jsem musel vybirat mezi 6 veterinari dle datumu spotreby a skladovani veterinarni ordinace jsem vzdy opoustel u vyrobku Probican proslich a u skladovanych v zime treba ve vytrine nad topenim nakonec jsem objevil veterinare ktery mel Probican skladovan v lednici u hlodavcu jsem se s problemem E.colii nesetkal a prenos je mozny infikovanou rukou nebo pomuckami lopatka ap. vzduchem neni mozny jinak po podani probiotik doslo k uplnemu uzdraveni a k stuhnuti trusu jinak u hlodavcu by urcite slo resit problem podanim vitaminu C a probiotik napr.Mykrobion tablety