Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov klapavky obecné

Ahojky, dostala jsem malou klapavku obecnou a nevím vůbec nic o želvách. Musí mít topítko? Voda stačí z kohoutku? Má mít kamínky? Má se svítit i v noci, nebo stačí jen ve dne? Atd. Prosím odpovězte. |děkuji

Jestli je nová a v novém prostředí, tak bude vyplašená. Chce to jí tam dát nějaký úkryt, aby se mohla schovat a zvykla si. Hodil bych jí tam pár malých kousíčků masa a nechal to přes noc. Až bude klid, tak vyleze a bude hledat něco k jídlu a snad to slupne. Pár dní bez žrádla jí nic neudělá, tak to chce teď zkoušet co jí zachutná.