Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavka obecna

Ahoj,
mae doma asi tri roky stare klapavky obecne a momentalne se nam u jedne objevil takovy problem ... oproti druhe ma znacne nafoukle telo (viz obrazek img209.imageshack.us). Poradte prosim jestli je jen moc krmena (druha vypada naprosto normalne) nebo jestli muze jit o nejakou nemoc, pripadne co delat pro to aby byla zase vpohode. Diky moc za vase odpovedi, Milan

Diky všem za odpovědi ... abych popsal podminky chovu - vlozil jsem fotku:
[http://img143.imageshack.us/img143/9446/p1080137cx2 .jpg]
V akváriu jsou se želvičkami od začátku i dva krunýřovci pro čištění, jinak lampička svítí želvičkám asi 10 hodin denně.
Želvička je o trochu víc plachá než dříve (víc se schovává) a po potravě se nevrhá tak hladově jako dřív. Neobvyklé na jejím chování v poslední době je, že v noci občas hodně hrabe nebo vylézá na suchou plošinku akvárka (druhá vůbec nikdy). Krmíme Vita Terra Reptile Pellets (s kalciem, fosforem, mutivitaminy a mineraly).
Problém může být v tom že když jsme si je pořizovali, tak nám k tomu prodavačka vůbec nic neřekla a na internetových stránkách jsme se dočetli že ideální teplota vody pro tyto želvičky je 21 stupnu:-/ až tady čtu že 25, ale na druhou stranu byly 3 roky uplně vpohodě.
Druhá možnost je, že při minulém odsávání akvárka voda trochu zapáchala (zřejmě rozloženou nesnězenou potravou).
Pokud by byl někdo schopný nějak poradit nebo říct co dělat jinak, prosím pište sem nebo i na mail ... popřípadě uvedu další informace ... zatím díky všem

Lampička, kterou jim svítíš, má UV záření? Já mám totiž Ž.nádhernou a mapové a před 2 měsíci mi praskla UV žárovka a dala jsem tam obyčejnou, a náhle jsem zjistila, že mají měkčí krunýř. Tak jsem jim zase rychle kooupila UV a vypadají mnohem spokojenější. Něvím, jestli může být problém přímo v tomhle, jen mě to napadlo. Jinak akvárko máš vážně moc krásné. Co tam máš za tu rostlinku? A neokusují Ti jí?

Ahoj

No nejsem si jistý jestli ta teplota není málo, doporučuji ti tak 25-27 voda.
Určitě bych tam dal krycí skla aby se také trochu zahřívala teplota vzduchu by měla být vždy vyšší než teplota vody, filtrace by měla být samozřejmostí.
To je obyč zářivka?
Na plošinu bych dal obyč žárovku tak 25W a na krycí skla zářivku tak 15-25W
Nevím jak jiní ale já UV světlo nepoužívám.

Hodně zdaru ;-)

Stejně jako Klapavka doporučuji tu teplotu kolem 25°C a žárovku nad souší. Význam UVB žárovek u vodních želv není až tak důležitý jak u želv suchých.
Spíš mě zaráží krmení. Pokud krmíte pouze jedním druhem " umělého" krmení obohaceného o vše potřerbné i nepotřebné želvička vám pěkně rychle poroste a bude mít pěkně tvrdý krunýř, ale možná bude mít i tvrdé ledviny. Přeci jen vhodnější potrava jsou různé žoužaly, rybky, hmyz a granule jen jako doplněk.
Doporučuji toto krmení upravit, nepřekrmovat, a z důvodu vyloučení parazitů sledovat trus popřípadě nechat udělat rozbor.

Jestli je máš v pokoji kde se normálně topí, tak myslím, že teplota bude stačit. Alespoň u nás to 25°C dá. Z toho co píšeš, tak bych jí podezíral, že bude mít v sobě vejce a hledá místo kam snést. Ve třech letech může být pohlavně dospělá. Vlož, tam nějakou misku s pískem, a uvidí se jestli to zabere. UV pokud je krmená vitamíny myslím není potřeba, akorát jsem nepochopil, jestli je krmena pouze tím Vita Terra Reptile Pellets. Pokud ano, tak bych jim dával i něco jiného. Přecijen pořádnej "flák masa" určitě ocení.

P.S. Koukám, než jsem to dopsal už mě předběh Hugo, tak sorry, že se opakuji.

Myslim ze ma pravdu takovy teplotni rozdil je blby kdyby byl rozdil treba jen 2 stupne v pohode a predevsim tolik vody ja se nedivim chtelo by to ubrat vody pokud rikas ze porad lze na sous muze to byt taky z toho ze ma moc vody tento druh nepatri mezi dobry plavce a tak potrebujou malo vody protoze v ty vode spis chodej nez plavou uber ji tolik aby mohla kdyz se pozvedne ze dna aby se mohla nadechnout vzduchu a hodilo by se aby jsi to akvarium zakryl

Ahoj,
taky mam doma klapavkya dokonce čtyři,tři jsou samice a jednoho samce.mam je koupene na chov,takže samice pochazí každá od jiného člověka abych zamezil degeneraci.koukal jsem na tvoji fotku a mužu ti řict že jedn z mých samic vypadá stejně,ale je aktivní a nevykazuje žadnou nemoc,takže si myslim že ji nic neni,nanejvýš bude trochu tlustá.ale řeším ted jiný problém,začaly se jim loupat krunýře.je jasné že jim chybí vitamíny ale nevím jak přesně a čím je krmit,používám jen granule a chtěl bych to napravit.

Dobré je udělat si doma želatinu a do ní nacpat vše co je vhodné. Pár receptů najdeš třeba tady: zelvy.com Já s ní mám dobré zkušenosti. Tedy pokud se ti jí podaří dobře udělat a nerozpadá se ti. Je to trochu alchymie, ale vyplatí se to. Hoď jim tam sépiovku, dávej gamarus, žížaly, šneky atd. Jenom granule jsou na prd, chce to různorodou stravu.

ahojte. pred 2 tyzdnami som si kupil malu klopavku, mladatko. vsetko sa zdalo ok, az som ju dnes vecer nasiel mrtvu.
spociatku zrala, pocas tych 2 tyzdnov dostavala kuracie masko, hovadzie masko, granule pre korytnacky, gamarusy, susene rybky. poslednych par dni prestala zrat, takmer vobec neliezla do vody, bola apaticka. v obchode mi povedali ze to bude v poriadku. nebolo.
teplota vody bola 26-27°C. Mala nízku hladinu vody a miesto na vylezenie. akurat som nemal ziarovku, ale teplota vzduchu bola nad 20°C. myslite ze to bol hlavny problem??

Danio už napísal všetko, skús ty z teplej vody dýchať studený vzduch. A to si teplokrvný živočích, korytnačka samozrejme taká nie je. Predpokladám, že akvárko nebolo zhora zakryté, lebo iba tak sa dal "udržať" taký veľký teplotný rozdiel medzi vodou a vzduchom. Na súši bola stále preto, lebo sa jej zle dýchalo a bola vysilená. Proste prechladla a uhynula... Na budúce určite zakrývaj nádrž.

Já bych řekla že má moc vody nejlepší by bylo zkusit ubrat trochu vody treba tak aby kdyz se pozvedne se mohla v pohode nadechnout pokud si rikal ze porad leze na sous tak to bude asi k vuli tomu ze má moc vody zkus trochu ubart a uvidis a podle toho taky kolik ma voda stupnu dbej na to aby voda nemela min nez 20 stupnu ono je to i tam malo ale kdyby to kleslo na min tak je to spatny normalni teplota by mela bejt tak asi 23 stupnu