Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavka obecna

Ahoj,
mae doma asi tri roky stare klapavky obecne a momentalne se nam u jedne objevil takovy problem ... oproti druhe ma znacne nafoukle telo (viz obrazek img209.imageshack.us). Poradte prosim jestli je jen moc krmena (druha vypada naprosto normalne) nebo jestli muze jit o nejakou nemoc, pripadne co delat pro to aby byla zase vpohode. Diky moc za vase odpovedi, Milan

Diky všem za odpovědi ... abych popsal podminky chovu - vlozil jsem fotku:
[http://img143.imageshack.us/img143/9446/p1080137cx2 .jpg]
V akváriu jsou se želvičkami od začátku i dva krunýřovci pro čištění, jinak lampička svítí želvičkám asi 10 hodin denně.
Želvička je o trochu víc plachá než dříve (víc se schovává) a po potravě se nevrhá tak hladově jako dřív. Neobvyklé na jejím chování v poslední době je, že v noci občas hodně hrabe nebo vylézá na suchou plošinku akvárka (druhá vůbec nikdy). Krmíme Vita Terra Reptile Pellets (s kalciem, fosforem, mutivitaminy a mineraly).
Problém může být v tom že když jsme si je pořizovali, tak nám k tomu prodavačka vůbec nic neřekla a na internetových stránkách jsme se dočetli že ideální teplota vody pro tyto želvičky je 21 stupnu:-/ až tady čtu že 25, ale na druhou stranu byly 3 roky uplně vpohodě.
Druhá možnost je, že při minulém odsávání akvárka voda trochu zapáchala (zřejmě rozloženou nesnězenou potravou).
Pokud by byl někdo schopný nějak poradit nebo říct co dělat jinak, prosím pište sem nebo i na mail ... popřípadě uvedu další informace ... zatím díky všem

Myslim ze ma pravdu takovy teplotni rozdil je blby kdyby byl rozdil treba jen 2 stupne v pohode a predevsim tolik vody ja se nedivim chtelo by to ubrat vody pokud rikas ze porad lze na sous muze to byt taky z toho ze ma moc vody tento druh nepatri mezi dobry plavce a tak potrebujou malo vody protoze v ty vode spis chodej nez plavou uber ji tolik aby mohla kdyz se pozvedne ze dna aby se mohla nadechnout vzduchu a hodilo by se aby jsi to akvarium zakryl

ahojte. pred 2 tyzdnami som si kupil malu klopavku, mladatko. vsetko sa zdalo ok, az som ju dnes vecer nasiel mrtvu.
spociatku zrala, pocas tych 2 tyzdnov dostavala kuracie masko, hovadzie masko, granule pre korytnacky, gamarusy, susene rybky. poslednych par dni prestala zrat, takmer vobec neliezla do vody, bola apaticka. v obchode mi povedali ze to bude v poriadku. nebolo.
teplota vody bola 26-27°C. Mala nízku hladinu vody a miesto na vylezenie. akurat som nemal ziarovku, ale teplota vzduchu bola nad 20°C. myslite ze to bol hlavny problem??

Danio už napísal všetko, skús ty z teplej vody dýchať studený vzduch. A to si teplokrvný živočích, korytnačka samozrejme taká nie je. Predpokladám, že akvárko nebolo zhora zakryté, lebo iba tak sa dal "udržať" taký veľký teplotný rozdiel medzi vodou a vzduchom. Na súši bola stále preto, lebo sa jej zle dýchalo a bola vysilená. Proste prechladla a uhynula... Na budúce určite zakrývaj nádrž.

Já bych řekla že má moc vody nejlepší by bylo zkusit ubrat trochu vody treba tak aby kdyz se pozvedne se mohla v pohode nadechnout pokud si rikal ze porad leze na sous tak to bude asi k vuli tomu ze má moc vody zkus trochu ubart a uvidis a podle toho taky kolik ma voda stupnu dbej na to aby voda nemela min nez 20 stupnu ono je to i tam malo ale kdyby to kleslo na min tak je to spatny normalni teplota by mela bejt tak asi 23 stupnu