Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jazyk, voda- Chamča

Dobrý den,:-)
chtěla jsem se zeptat někde jsem slyšela, že se má chamík při slékání kůže rosit na tělo.Je to pravda a jestli jo tak jak často ?
A pak jsem se hlavně chtěla zeptat už od konce letních prázdnin má něco s jazykem má jakoby malý dosah.Dostřelí jen tak 1-3 cm daleko a někdy vystřelí víc ale opravdu málo kdy . nevím čím to je ale moc se o něj bojím a kolik tak cm vystřelí zdraví chamča?

-je to samec
- je mu 1,5 roku
-rozměry terárka: v. 100 š. 40 d.60
-rosím jednou deně nebo ob den
-dávám mu tak 3-5 cvrčků ob den či jednou za 3 dny a skoro furt má k dyspozici vodu v misce a čínské zelí
-cvrčky válím ve vitamínech a dávám mu je do misky s které si je pak chytá
- když mu nějaký cvrček vyskočí z misky tak ho v terárku na volno nechytí (už třeba před ním stojí ale nedostřelí na něj nebo mu vyskoči z jazyka kdyžho blbě chytne)
-svítím repliti glo 5,0 13w uvb a občřas mu dam tepelnou sun glo 25w
- měří kolem 9-12 cm
Moc se o něj bojím prosím poradtě mi co mám dělat !!!!!
Raději přikládám i fotku terária jestli to pomůže
děkuju

Zdravím,
mě radili když se chamík špatně svlíká ať nerosím a zvýším teplotu o 1 stupeň. Když má ale zaschlou kůži kterou nemůže svléct tak mi radili jemně ji třít vatovou tyčinkou s vlažnou vodou...Jinak s tím dostřelem jazyka,to opravdu nevím,už to tady bylo a myslím že nikdo nic neporadil...

v knize pisou, ze kdyz prestane strilet, muze to byt nekolik duvodu, mimo jine i vitaminy a svetlo atd. Ale ze se to vetsinou neda napravit. Ze se musi krmit proste z ruky, nebo pinzety. Jinak mi pripada 12cm na 1,5 rocniho samce dost malo. Muj ma asi 4 mesice a ma stejnou velikost.
Jinak vodu z misky.. to je tema.. 1% chameleonu se pry nauci pit z misky....
Jinak reptiglo 5 je asi dost mala na tu vysku terarka.. mam vysku 80 a mam radeji 10. Ona sviti to UV snad jen max 30cm kolem...

Souhlasím s oxley, že chamík je nějaký malý. Můj chamík měl v roce a půl už téměř dospělou velikost (45 cm).
Později asi ve 2 letech taky přestal střílet jazykem a veterinář mi řekl, že je to nervová porucha. Dostal na to nějaké vitamíny, ale nakonec po půl roce umřel.:.(
Přeju ti, aby u tebe měla nemoc lepší vývoj. :beer: na chamíkovo zdraví.

i tak, s ocaskem je to cca 25. Ale velikost je jedno, nemas tam tedy zimu, kdyz je porad pod svetlem ? Ten muj tam chodi jen po ranu kdyz je zima a rozsviti se, kdyz se ohreje terarko na tech 29 tak si leze vsude mozne, jen neni pod svetlem.
A s tim jazykem, jak rikam, bud vitaminy a nebo zlenivel. Jestli jsi mu davala cvrcky tak aby si je ulovil, mel by se tim trenovat. Nebo nema chut.

teplotu v terárku má kolem 23 stupnů a vlhkost přes tricet a když rosim tak to někdy vyleze až k 80 procentům
jinak mení barvu leze a dálá všechno jako by měl zdravej dělat teda alespon myslim . Ale tedy pít jsem ho neviděla už dlouho ale když žere zelený čínský zelí tak to naka voda v tom taky je .

no mel by mit asi 27-29 stupnu, pod zarovkou az skoro 40, ale aby se nespalil. A pres noc ma teplota klesnout na neco kolem 20, ne pod. Takze proto je porad pod svetlem, je mu jinde zima. a pit z misky chameleon neumi, musi se rucne, nebo rosit terarko, kytku atd, lize to z listu. Vlhkost podle me je mala.. mam kolem 40-50, kdyz rosim, tak i 80, ale ne dlouho. To je podle me uz celkem dost.

hmmmm tak já mu budu rosit dvakrát deně a malo ale aby se tam ta vlhkost udržela . už sem mu tam šoupla tepelnou ta má 25 w ta to vždy hodně vyhřeje tak mu jí budu dávat tam ráno a odpoledne až přídu za školy mu dam to uvb
a s tou miskou tak to neni tak pravda že neumí když jsem ho dostala tak prvních asi půl roku jsem tam pro něj měla misku a jednou děně jsem ho rosila a do misky s vodou jsem mu dala kameny a on lízal ty kameny který byly ponořené a tim pil.

Ale tedka když je tam ta výhřevná tak má otevřenou pusinku (asi že je mu horku) tak jsem využila situace a umělohmotnou žičkou jsem mu dala kapku vodu do tlamičky .

Zdravím. Píšeš, že dáváš vitamíny, ale co vápník? Ještě by bylo dobré jednou měsíčně přidat kapičku combinalu AD3. To čínské zelí každý den není moc dobré, bohatě stačí jednou týdně a prostřídat. Třeba dát místo zelí kousek banánu nebo list pampelišky. Ještě k tomu střílení jazykem. Já chamíkům dám občas mouchu z ruky a dostřelí na celou svoji délku. Zkracováním vzdálenosti časem mohou zlenivět.

Ten vápník by měl být obsažen v těch vitamínech ale občas přidávám do vitamínů ještě rozdrcenou sépiovou kost tak nevim zda to stačí.banán mu určitě skusim dát.mouchy mu dávám ale jen v létě když lítaj a pěstovat nebo čekat až se vylíhnou nechci. listy pampelišky taky dávám ale dokut nejsou zmrzlí.a ten combinal Ad3 je co ? (vitamíny?)
ale asi mu skusim koupit ještě nějaké vita. jestli třeba už nejsou prošlí ale to snad ne je to prášek a ten ňákej ten rok vydrží ne?

všem moc děkuju za odpovědi snad se to zlepší

Jako zdroj vápníku používám "calcium 2:0", sepiová kost se dá taky použít. Toho vápníku potřebují chameleoni hodně, víc než ostatních vitamínů. Já dávám většinou 2 dny hmyz obalený v samotném vápníků a třetí den ve vitamínech - používám "roboran H" nebo "reptivite". Ten "combinal A+D3" je vitamín A a vitamín D, který je zapotřebí k metabolismu vápníku. Pozor na předávkování - dává se jednou za 4 až 6 týdnů dle návodu. Ovoce a zeleninu dávat opravdu jen jednou týdně.