Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jazyk, voda- Chamča

Dobrý den,:-)
chtěla jsem se zeptat někde jsem slyšela, že se má chamík při slékání kůže rosit na tělo.Je to pravda a jestli jo tak jak často ?
A pak jsem se hlavně chtěla zeptat už od konce letních prázdnin má něco s jazykem má jakoby malý dosah.Dostřelí jen tak 1-3 cm daleko a někdy vystřelí víc ale opravdu málo kdy . nevím čím to je ale moc se o něj bojím a kolik tak cm vystřelí zdraví chamča?

-je to samec
- je mu 1,5 roku
-rozměry terárka: v. 100 š. 40 d.60
-rosím jednou deně nebo ob den
-dávám mu tak 3-5 cvrčků ob den či jednou za 3 dny a skoro furt má k dyspozici vodu v misce a čínské zelí
-cvrčky válím ve vitamínech a dávám mu je do misky s které si je pak chytá
- když mu nějaký cvrček vyskočí z misky tak ho v terárku na volno nechytí (už třeba před ním stojí ale nedostřelí na něj nebo mu vyskoči z jazyka kdyžho blbě chytne)
-svítím repliti glo 5,0 13w uvb a občřas mu dam tepelnou sun glo 25w
- měří kolem 9-12 cm
Moc se o něj bojím prosím poradtě mi co mám dělat !!!!!
Raději přikládám i fotku terária jestli to pomůže
děkuju

Jako zdroj vápníku používám "calcium 2:0", sepiová kost se dá taky použít. Toho vápníku potřebují chameleoni hodně, víc než ostatních vitamínů. Já dávám většinou 2 dny hmyz obalený v samotném vápníků a třetí den ve vitamínech - používám "roboran H" nebo "reptivite". Ten "combinal A+D3" je vitamín A a vitamín D, který je zapotřebí k metabolismu vápníku. Pozor na předávkování - dává se jednou za 4 až 6 týdnů dle návodu. Ovoce a zeleninu dávat opravdu jen jednou týdně.