Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě vhodného ještěra

Dobrý den uvažuji o pořizení prvního ještěra . Z dostupných informaci uvažuji nad leguánem zeleným nebo nad agamou vodni. Pravda více jsem nakloněn pro leguána. Je mi jasné, že potřebuje dostatek mista a při dobré peči se dožíva více jak 10 let. Proto bych rad nejdříve načerpal co nejvice informací a rad. Děkuji

je nejlepší koupit ještěra u chovatele, ani burza nemusí být špatný tah, ale rozhodně bych se vyvaroval zverimexu

Ehm, 99,9% leguánů jsou importy (faremní odchovy) a je úplně jedno, jestli jde člověk na burzu, nebo do zveráče - v obou případech zvířata pocházejí z jednoho zdroje! Je potřeba skouknout pořádně konkrétní zvíře o které máte zájem, zda je v pořádku, má jasné oči, není vychrtlé apod. Naopak, může být těžší vybrat si z deseti legoušů narvaných do akvazoo o rozměrech 35 x 20 x 15 od importéra na burze, než ze dvou vymazlených v teráriu v prodejně, kde za něj, pravda, zaplatíte o něco víc (ne nutně o moc).

Nejde mi do hlavy, proč pořád všichni slepě opakují zaklínadlo

vyhni se zverimexu, vyhni se mu zdáli!

, zvláště pak u importovaných zvířat, která v pátek přiletí a v sobotu už jsou na burze a v neděli taky občas na cintoríně....na prodejně se zvíře většinou chvilku zdrží, tudíž proběhne jakási karanténa...atd. atd. Samozřejmě nic z výše psaného neplatí ve 100% případů...

Navíc mám pocit, že zaklínání zveráčů většinou papouškují už ze zvyku ti, kteří nemají se zooprodejnou žádnou špatnou zkušenost - tím se samozřejmě nechci nikoho dotknout. U leguánů je to ale zkrátka tak jak jsem psal výše...import, import, import.

arutho mas pravdu, u nas ve zveraku v Hodonine maji dva legousky jeden je cerveny a druhy zeleny penize 1200 a 2200 se mi nezdaji moc a legosi vypadaj k svetu, cerveny je mensi ale hezky a ten zeleny vetsi ale oba v pohode, terko dost velike a jidlo maj aj vodu tam meli....zverak neni tak hrozny:( no teda az na ten jeden co mame u Hypernovy, kde meli vousatku malou s zelvama v malym terku...