Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Halogenové světlo

Chtěl bych se optat někoho kdo má zkušenosti s bodovým světlem na halogen. žárovky. V terárku používám bodové žárovky, ale protože mě vydrží průměrně 2 měsíce tak u mě skončily.
V jednom elektru mají akci na bodová světla pro halogen. žárovky s paticí G9. Zajímalo by mě jestli tento typ žárovky vydá min. stejně hodně tepla jako obyč. bodovka stejnyho příkonu??
Terárník seznámen s touto problematikou nechť neváhá a rychle se se mnou podělí:-)

když halogen, tak sežeň halogenové reflektory, ovšm min výkon je 75W a špatně se shánějí, většinou maj jen 150W a 500W, je to dle mého jeden z nejlepších tepelných, potažmo světelných zdrojů do terárka úměrné velikosti. Má velikou výhodu v tom, že veškerý teplo/světlo je reflektorem odráženo na určené místo, takže se pak jeví jako mnohem účinější, oproti žárovce, která svítí všema směrama, občas se seženou i starší halogenky a ty pak vydaj i UV - i z reflektoru musí být odstraněný sklo, moderní halogeny se ovšem vyrábí ze skla co propustnost UV eleminuje a následně filrační sklo na reflekoru pojme ten zbytek. Jinak z vyzařovanýho spekra UV je to předevšim UVA.

Také nemám dobré zkušenosti se žárovkamy. Používal jsem ty s odrazovým zrcátkem. Vydržely tak max 2 měsíce :x:. Proto tedy používám halogenové s paticí GU10 na 230V s vnitřní odrazovou plochou. Maximální spokojenost:-).Žárovka měla 40W a halogen má 35W, takže i spotřeba o něco klesla. Halogen dává větší teplo a vydrží déle. Stál 50Kč. Mám ho v provozu už 4 měsíce a pořád drží. Musel jsem ale koupit patici (16Kč) na uchycení. Chtěl jsem, ale aby se dala používat i v klasické objímce. Po rozbití obyčejné žárovky jsem připájel na zbylý závit patici GU10. Poté nalil do závitu epoxidovou pryskyřici a nechal do druhého dne vytvrdit. Pryskyřice je jednak izolace a vydrží vysokou teplotu, která je okolo žárovky.

[http://img513.imageshack.us/img513/4388/p1020806xk 8.jpg]

[http://img150.imageshack.us/img150/9314/p1020809ji 8.png]

[http://img205.imageshack.us/img205/9169/p1020810gi 5.png]

Chlapi dávejte si na ty GU10 a ty levný E27 (což je vlastně to samý, co si "čechy" vyrobil sám doma) pozor při rosení. Nemají vůbec tvrzený sklo reflektoru a když bouchnou vlivem právě toho rosení, můžou ty střeby projet zvířetem jako nic.

Takže asi spíš do suchých terárií.

Chtěl jsem ty E27 do svýho sortimentu, ale vždycky si tyhle věci raději zkouším - 5 dní jsem ji měl zaplou 12h denně a vždycky když jsem si vzpoměl, šel jsem ji porosit (né, že bych na ni stříkal litry vody, jen tak jemňounce) - ten pátej den bouchla a roztavený střepy my téměř prolítly umělohmotným tácem.

Teď zkouším PAR halogeny (tvrzený sklo), už na to stříkám tejden vodu a zatím nic. Tam je ale rozdíl v tom, že stojí od 180 vejš.

Koukám, že se nenudíš :))
Jinak ty halogeny používám už několik let a mám s nima jen dobrý zkušenosti. Kupuju Osramky, patice taky GU10 a nikdy se mi nestalo, že by rupla. Mám dvě puštěný 12h denně a za ty zhruba tři roky jsem kupoval 3 nový. A vždycky prostě jen přestane svítit, žádná exploze. Dost se to používá v koupelnách, kde je občas vlhkost dost vysoká. Nechci ale tvrdit, že se to stát nemůže, někdo mi už před pár rokama taky řikal, že mu to ruplo... Teď mě napadá, nebyl jsi to ty? :)

Jojo to jsem byl já :-) tenkrát se mi to rozlítlo na polštář na sedačce. V tý době jsem to přičítal levnýmu čínskýmu svítidlu nebo špatnýmu (mýmu) zapojení.
Já tyhle halogeny používám taky, dal jsem je i do nových terárek, ale dávám si radši dost pozor při tom rosení.
Ta do objímky co jsem zkoušel se ale rozlítla taky fest. Někde mám vyfocenou krabičku, dám sem foto co to bylo za značku.
Kdybych věděl, kdy přesně se to rozlítne, tak bych to natočil.

Mám dvě puštěný 12h denně a za ty zhruba tři roky jsem kupoval 3 nový

Tak to je mazec, takhle dlouho mi ještě žádná nevydržela. Pravda, většinou kupuju "filipsky". Prubnu osramky.

edit// tak tohle je ta, co vzala za svý
[http://i62.photobucket.com/albums/h107/mike_the_ma d_dog/DSC_00150001-3.jpg]

Halogenku mám klasicky v květináči už 4 měsíce a svítím 11 hod denně. Terárko rosím obden. Na halogenku se jemné kapičky vždy dostanou a nic se nestalo 8-). Nijak to neřeším. Jednou mi bouchla v dílně klasická 100W žárovka zakoupená u větnamců(rána jak z děla), takže si nevybereš. Podle mne je to jedna z 10 000 000, jinak aby se člověk bál rozsvítit :i:.
Určitě se vyplatí koupit značkovou, než větnam.;-)

Musím odporovat, rozhodně to neni jedna z 10 000 000, protože se mi to stává pravidelně 1x za měsíc až dva. Chce si to dávat bacha při rosení. Pravda rosim pistoli připojenou na hadici, takže je to něco jinýho než ruční rozprašovač. Odzkoušený mam značky Narva, Osram, Philips a mnoho dalších. Tvrzený sklo vydrží, ale moc takovych zdrojů neni.

Tak jste mě vystrašily. Myslel jsem, že když se na tu halogenku dostane pár kapek, může se max. spálit a ne že vybouchne jak granát jak tady kdosi píše. Stát se to zrovna když se pod ňou bude smažit můj hrozňa, tak se asi určitě oběsím!
Nejsou ty hal. bodovky GU10,E14/27 co tady máte vyfoceny kryty i zespod nějakym sklem???

Krytý jsou, ovšem halogenka je na povrchu strašně horká a je celkem fuk jestli je ještě krytá nebo ne, vše je to sklenené a velmi horké, jakmile to pomlžíš voda se odpaří, sklo se zchladí, tim stahne a rup... V horžim případě bum. Ale nikdy mi to žádné zvíře nezranilo, horší je z terka vyndat všechny střepy.

Tak som sa rozhodol odskusat takuto halogenku. Kedze mam lampy v ktorym pouzivam ziarovky z IKEA (vid prvy obrazok), potreboval som taku co by mi pasovala do tenkej objimky E14. Bohuzial som ich nasiel len v jednom obchode. Mali tam 40w halogenku Sylvania (vid druhy obrazok). Cena 5EUR (za to mam 5 kusov tych co pouzivam teraz), ale povedal som si ze to skusim. Cely nateseny som ju hodil do terarka, svietila lepsie ako 40w, hriala na pocit o trosku viac (ruka 10cm od ziaroviek). Moja radost trvala celych 15 minut, potom sa ta ziarovka vypalila. Neviem ci som len dostal nejaky blby kus, ale skoro ma z toho trafil slak. Takze moja zatial prva teraristicka skusenost s tymito halogenkami je mizerna. Mali sme ich kedysi v kupelni s inou paticou (GU10) a tam drzali dost dlho.

[http://www.ikea.com/PIAimages/78766_PE201531_S3.jp g]

[http://www.lightbulbs-direct.com/contentimages/cat alogimages/watermarked/hi-spot-50-ses.jpg]

zdar,sebevrazi:-D:-Dtuto snad ani není pravda]:)doufám,že máte u beden zapojenou chráničku???(ta co se dává do koupelny)pokud ne???brzo vás to "dokope",že se neudržíte smíchy:-D:-D.jasně každý "bastlí" z toho co je,ale ad.bodovek-ČSN má předepsaný cylindr to se týká těch do stropu,je sice drahý,ale skkružit plech a navařit Co2 to zvládne každý.Ono kolikrát stačí provrtat květník,abyse ta halogena chladila,no nic:-p a Pokud halogen ve stylu "čínské kinder vejce" tak to je na pováženou??je tam sice čokoláda do které se dá nacpat i 2,5mm2 drát avšak vývod do samotné halogeny je cca1mm2 no nic moc.Pokud halogen tak Mega Ray nemusí svítit pořád tj.záleží od druhu chovaných zvířat cca 1-5hodin a teplotu pohlídá "pověstná"Rt-2,stačí tam akorát "poštelovat"ten trim.to je vše Pošuk

Zdravím,nechci zakládat nové téma tak to dám sem ... Jaká žárovka podle vás nejvíce hřeje (kolem těch 50W) na trhu je tolik možností,ale jde mi jen o jednu,nezáleží mi na uv atd.,ale aby dávala co nejvíce tepla!Co jsem tak koukal tak jich je opravdu hodně a nechce se mi kupovat 6 druhů žárovek a testovat je ...Na ceně až tak nezáleží tak do cca 200kč ...Jinak co jsem tak objevil co by mělo dávat více tepla,tak je :
-bodová žárova http://teraplus.eshop-zdarma.cz/index.php?s=produc t&id=114
-halogenová žárovka http://teraplus.eshop-zdarma.cz/index.php?s=produc t&id=110
-terarijní http://shop.miga.cz/product_info.php?path=126_482_ 734&product=51486
-tady mě zaujala ta první halogenka a pak Zoo Med Repti Basking Spot http://www.farmapython.cz/katalog.php?kat=3&produc t=Bodov%E9+%9E%E1rovky

Nebudu tady házet dalších xxx žárovek,ale zajímají mě vaše názory,vím že většina používa normální z obchodu,ale jak sem psal na ceně až tak nezáleží,především jde o topný efekt!Těžko se vybírá,..předem dík..

Používám 35W halogen. Teplota na povrchu kamene je 40 stupňů. Zdroj mám upevněný 26 cm nad kamenem. Vedle ještě repti glo 10. Terárko je vyhřáto na caa 30 stupňů v průměru a má rozměry 110x36x74. Ze čtyř stran je obloženo polystyrenem s povrchovou úpravou lepidlem na dlaždičky.