Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mládě krajty královské

Ahoj, zdravim. včera jsem na Tera burze zakoupil mládě krajty královské cca 60 cm dlouhou. Zatím jsem ji umístil do terária 70x40x40, do měsíce se chystám stavět pro hada skříň. Řeším tady otazku ohledně svštla a vyhřívání. zakoupil jsem tera lampu kterou jsem umístil z vrchu na sklo vedle mřížky do terária jsem umístil kořen, který sahá hned pod sklo až k lampě. tak se chci opata, či je toto vhodné řešení nebo jestli mam lampu spíše umístit do vnitř. Mam totíž strach že by se had mohl popálit.

V tomhle terárku ve kterém je ti vydrží poměrně dlouho,tak že hned stavět nové nemusíš...Jinak jaké bude ta skřín mít rozměry?Ta lamapa je jaká nějaký nazév bo označení a hlavně jaká watáž?!Já bych dal světlo dovnitř,halvně pokud to budeš mít i jako zdroj tepla,venku ta lampa nebude mít takový výhřevný efekt jako uvnitř...Jinak ten kořen bych dal mimo dosah té lampy (pokud jí teda budeš mít umístěnou vevnitř) někam kousek bokem a pod lampu bych dal kámen (břidlici)..

Lampu si dej kam chceš. Je to v podstatě jedno. A pokud zamezíš možnosti popálení, tak tím líp. Důležité pro chov hada je ale správná teplota! Tu musíš bezpodmínečně dodržet. Takže raději popiš, nebo vyfoť své terárium, ať ti můžeme radit... Pokud tam nemáš topení a lampu máš venku, tak hadoj bude asi i při pokojové teplotě pěkná zima ...

U regiusky můžeš použít prakticky cokoli,ale stačí i jen lampa.Já mám též u jednoho terárka lampu nad větrací mřížkou,takže to opravdu není problém,pokud zajistíš vhodné teploty v terku i vyhřívací místo s větší teplotou.Já to mám nad větví,kde se můžou hadi vyhřát.Přikládám foto pro představu;-).
[http://i190.photobucket.com/albums/z179/Pepe1974/5 12009042.jpg]

Ja si myslim ze kdyz to budes mit dany nad vetranim ze tim nic nezkaziz ale musis mit danou teplotu v terariu!!! a jestli ses sikovnej a schopnej tak muzes vyvrtat diru na kabel a zavesti tu lampu dovnitr ;-) mohlo by to i vypadat lepe :-) toto je moje terarium,rozmery jsou 60x30x30...na konci ledna uz bude novy s rozmery 80x45x60

Osobně bych to moc neřešil,bud´ nechat lampu nad terárkem a pootm pomocí topné folie upravit teplotu ve vnitř terárka nrbo ta nejjednoduší koupit bodovku dát do květináče a umístit uvnitř terárka + bych přidal ze spodu květináče pletivo aby tam had nemohl vlézt a popálit se...