
...Pozadí...
Zdravím...Bylo to tu hodněkrát,ale na mou otázku jsem odpověd´ nenašel...Všichni dělají pozadí bud´ z poliše nebo z montážní pěny,ale já jsem chtěl udělat pozadí bud´ ze sádry,betonu nebo podobného materiálu!?Otázka tedy je z čeho se nejčastěji to pozadí dělá?!Mám představu že bych nalil tenkou vrstvu toho betonu či něčeho podobného a do toho bych vsunul bud´ nějaké ty kamínky,břidlici a podobné dekorační věci,ale zajímá mě aby ten beton na tom skle držel a po čase třeba nespadl nebo se nezačal odlupovat atd..?!Předem dík za odpovědi..
tenhle postup funguje dobře, ale i terárium 30x30x30 při větší vrstvě betonu váží dobrých 20kg ne li víc, takže je praktičtější pozadí vymodelovat z lehkého materiálu a poté potahnout aspoň pěti vrtvama betonu, nemám teď čas celý postup popisovat ani nic fotit, ale přikládám fotku kde je viděte aspoň výsledná struktura. Jinak já u terárek nedělám jen pozadí, ale i boky, výsledek je ucelenější a nevíc to celé terárium zpevní, ovšem ta váha terárií je obrovská.
![[Fotka]](http://www.uroboros.xf.cz/chov/sauria/basiliscus_plumifrons/02.jpg)
Děkuji za rychlé odpovědi...tahle myšlenka mě právě napadla po tom co jsem si od jednoho pána koupil terárko (cca70x30x35 cm) s podobným pozadím,je to nejspíš nějaká směs něčeho,ale vypadá to jak beton,jeho váha je poměrně malá...Potřeboval bych to na terárka vel. 27x30x25 a 40x30x30 ...Šlo by to popřípadě udělat ze sádry či něčeho takového?Jde mi o to aby to bylo jednoduché,prostě nalít nějakou hmotu a do toho zasunout nějakou dekoraci,jak jsem psal výše...Kolik stojí takové lepidlo na kachličky a v jakém množství se to tak asi prodává?!Moc děkuji
Ako vravím, ja som to robil z toho lepidla a bez problémov...
predáva sa po 25kg vreckách a stojí okolo 250 Sk(teraz už okolo 8,33eura
)
Oki,moc díky...A ještě jedna otázečka u jak velkých terárek jsi to dělal jen s tím lepidlem?Nevíš o kolik mohla být pak váha větší?Jinak moc dík..
V zatiaľ som robil pozadia tri... tu sú rozmery terárií: 100x50x60; 60x40x40 a 60x35x50...
a váha nie je nič hrozné tie menšie sú určite do 10kg(presnú váhu neviem) to najväčšie ja pochopiteľne ťažšie...
dve menšie majú pozadie iba z lepidla, najväčšie terárko je polyestyrén + lepidlo 
Prosím tě jak jsi přilepil ten polystyren na zadní sklo??? Dal si tam nějakou síťovinu, aby to lépe drželo na tom skle? Nebo lepidlem na dlaždičky potřít polystyren a plácnout hned na zadní sklo??
Jinak zde je zatím můj polovýtvor, už jen to doladit a pořádně přilepit na zadní část terárka, aby to nežuchlo
Tu stěnu na které bude pozadí musíš odmastit.Alespon to já vždy tak dělám.
Ja som problem s vahou riesil tak ze ako zaklad som pouzil PU penu,vymodelovanu do priblizneho tvaru,a potiahol som to dvoma vrstvamy normalnej sadry.Natrel farbou a posypal hrubsim pieskom a opat pretrel no bezfarebnym lakom.Pena paradne drzi,sadra na pene este lepsie,vahu poznas,no urcite je mensia ako kvader betonu,vytvarujes si to ako sa ti to len paci..Ma to par +ov,a na zapory som zatial nemal moznost prist..Kazdopadne nech sa dary a paci...
A takto to mam ja vo finale..
Ahoj dělám to taky tak,na sklo chemoprenem perilnku na perlinku lepidko na kachličky a na to už se dá lepit cokoli.
Pro inspiraci, můj typ přírodního terária, v tomhle jsou G. vittatus. Police u tohoto typu jsou tak pevné, že terárium jde v klidu za ně přenášet.
Zdravim,mám jedno akvárko/terárko,které má pozadí z betonu.Vrstvu jsem dal radši silnější,protože tam mám z břidlic skalky(aby to uneslo nějakou tu ještěrku).Samozřejmě sem tam dal i nějaký ty kamínky na okrasu.Není to nějaký "ekvipírovaný",ale nevypadá to zas tak špatně.Hlavně je důležitý složení betonu!Opravdu si dej pozor kolik dáváš betonu a písku,ale to je jasný.Pokud se k tomu dostanu tak přidám i nějaký fotky.