Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama má problém

Ahoj obvykle do této sekce nepíšu,ale teď bohužel musím.Mám agamu kočinčinskou a poslední tři dny se chová divně.Je celý den na jednom místě,hýbe se minimálně,pije,žere a kaká normálně je jí rok.Možná Vám to divné nepříde,ale normálně se chová jinak:ťuká na sklo,hrabe si,máve a vymáhá si pozornost,leze všude a ,,směje se,,dáváme za vinu svlíkání,už se to stalo ale vždy to trvalo tak den a neměla zas až takle ,depresivní, chování nevíte co jí je?jinak už to včera dostala(svléká se jí ocas)ale pořád je taková,prosím poraďte nemám z toho dobrý pocit

Ahoj, mě se stalo to samé, už asi 2 den je apatická, včera snědla cvrčka večer a pak na chvíli ožila, začala úplně jančit... usnula a dneska od rána zase na tom samém místě od večera. Truchu se svléká, ale taky nemám dobrý pocit. Jestli jste se s tím někdo setkal tak napište. Jinak má zhruba 2 roky, sehnal jsem jí nedávno tak moc zkušeností nemám..

Ono určit příčinu na dálku je dost těžké - může se jednat o deficit UVB a s tím spojenou apatii + celá řada dalších příčin. Zlomenou kost přes net opravdu nikdo nepozná. Dle mého je mlčení (pokud nikdo neví) lepší, než to tady zasypat milionem návrhů, z nichž ani jeden by nejspíš netipoval zlomeninu.
Pokud je agama v takovémto stavu, přijde mi logičtější než čtyři dny čekat na odpověď a pak se vztekat, zajít s ní k veterináři;-)

EDIT: jinak zlomeniny jsou většinou u těchto ještěrů dost neřešitelné - veterinář může dát maximálně něco na otok, případně nějakýho "povzbuzováka", ale veškerá fixace jde většinou hned dolů, zvířata to na sobě nesnesou. Každopádně k vetovi zajdi určitě.

Jasně,omlouvám se připadalo mi to jako že nikdo nechce poradit,s tou zlomeninou to nebude asi zas tak horký,už jsem debatila s kolegou z branže a myslí taky problém s tím UVB,je možné že má opravdu blbou žárovku koupila jsem totiž velké terárko a usoudila že tam musí být nutně nejsilnější žárovka takže má normální bambuli ReptiGlo a asi to není ta pravá,jakou teda doporučíš?

Tak já svoji "vizi" odvíjel od toho, že pokud je v terárku bodovka o 100W, tak je to terko docela velký :-), viz

koupila jsem totiž velké terárko

. U menších terárek to řeším tak, že strop mám alespoň z jedné poloviny z pletiva a UV lampy mám zavěšeny nad teráriem. Ale pokud je strop terária ze skla a ta výška je 60cm, souhlasím s tebou, že to nemá smysl.

pokud to bude zlomenina, tak to z dlouhodobeho hlediska nebude az tak zavazny problem (tedy pokud neni nijak komplikovana - koneckoncu - agama podle Vas normalne zere). Neni to ale tak dlouho, co se tu resily otoky u kocinciny a nakonec z toho vylezla dna - ktera muze v kratke dobe koncit az smrti zvirete. Navsteva veta, rentgen, pripadne kontrola biochemky krve na zjisteni funkce ledvin pokud kosti v noze budou v poradku je na miste...