Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská

Ahoj všichni, žádám o radu, jak dostat krajtuli z tararia, když je stále zalezlá v úkrytu? Sahat jí tam nechci abych jí nestresovala, a když jí tam nechám "DLOUHO!" ruku,jen přičichne a zas zaleze, stejně tak to dělá i s myší. Díky

Hadi sice nejsou domácí mazlíčci,ale dokážu pochopit,že s ní chceš nějakým způsobem komunikovat.I můj syn se nemohl smířit s faktem,že se nemůže s hadem pomazlit jako s ostatními zvířaty.Jak říkáš,stále byla zalezlá v boudě.Tak jsme přesunuli terárko do úplné blízkosti k jeho počítačovému stolu ,aby si had zvykl na společnost lidí.Zafungovalo to.Dnes je z Adélky VELICE SPOLEČENSKÝ TVOR.Jakmile se Dominik posadí k počítači,Adéla vyleze ven ,opře hlavu o kámen a pozoruje co se kolem děje.Reaguje na každé naše přiblížení či promluvení k ní pohybem těla.Chce to čas,věnovat se jim jako ostaním zvířatům,mluvit na ně a vzdáleně je pozorovat.Poznávejte se z povzdálí.Je fakt,že jí zbytečně netaháme z terárka,ale stačí vědět,že i my zajímáme jí.Ale je to jako u lidí, každý had je jiný,a ani zde ti nikdo přesně neřekne jak na to.Tak hodně štěstí a trpělivosti Radka

jestli na tebe neútočí a nemá ,,nějaké problémy´´tak bych jí normálně vzal a vyčistil terárko nebo co potřebuješ myslím, že jí vyndáním jednou za dva týdny nestresuješ...samozdřejmě mazlení a hodinové hraní v posteli není dobré