Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se svými želvími raritkami

Většina z nás chová asi takovou tu želví klasiku - evropská Testuda, stepačky (T. horsfieldii), někdo má doma možná dnes módní pardalisky nebo uhlířky. Z vodních želv asi vedou T.s.e. a různé další Američanky, dále se u nás více chovají asi jen klapavky Sternotherus odoratus.
:>:
Ale chováte někdo nějaké méně rozšířené druhy né-li doslova špeky - třeba Asterochelys, Kinixys, Cuora, Pyxis, Terrapene, Kinosternon, Claudius, Geomyda, Rhinoclemmys ...? Jestli ano, tak se pochlubte a nejen třeba fotografií, ale i zkušenostmi s nimi. Myslím, že nebudu jedinný komu uděláte radost :-)

Pdlemeho nazaru to neni Dogania subplana ze 2 duvodu..Mam ji doma takze to muzu posoudit za 1.ta nase uz je taky dospela a nema oranzove tecky na krku(mladata maji site oranzovy krk. a za 2.Dogania subplana je v českém názvu jako Kožnatka světlooká na krunyri ma ta nase 6 svetlejsich tecek..Tato to nemá...Podlemeho se jedna o nejakou podobnou koznatku ale jmeno nevim.

Ahoj ,,,Tady muzu pridat Svojeho Nejvetsiho Speka Dogania subplana:) uz mam jenom 1.0....Tak shanim kde se da samici....Bohuzel on ji zabil..... Potom taky ponekdu vzacne Staurotypus salvinii:)Dale Emydura subglobosa...A na konec Phrynops Hillari...Jeste sem mozna casem prilozim Karetky:)

Tohle není přímo rarita ve smyslu v jakém je vlánkno vedeno, ale je to zajímavost:
Želví a slepičí vejce :-):

[DSC00187.jpg]

želví je pochopitelně to špinavé od hlíny, mají na gram stejnou hmtnost (z hlavy nevím, ale okolo 60g).
To slepičí je standardní slepičí vejce koupené v obchodě, žádné liliputí.
Vejce je od I.elongata sneseno v prosinci 2009.