Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvraci mi hroznys!!!!

ahoj vsem,
prosim potrebuju pomoc, docetla jsem se ze kdyz had po trech dnech po krmeni zbytek vyzvraci ma strevni nakazu. Mam asi 4,5 mesice stareho hroznyse a prvni dve mysi nam vyzvracel vzdycky asi po dvou hodinach. Ted dostal dalsi a po trech dnech ji znovu vyvratil. Mame jit tedy co nejdriv k vetovi, nebo je mozny ze ty mysi na nej byly jen moc velky..
Díky za odpovedi.

už z odpovědi bych soudil, že se nemusíte bát a chybu bych hledal v tom, že jste další myš dali již po dvou dnech. klidně ho nechte 2 týdny "hladovět". Nic se mu nestane. Pak nabádněte třeba holata a uvidíte. Pokud had nejeví nějaké příznaky nemoci (otevřená tlama, hluboké dýcání, výtok z očí atd atd) není důvod paniky. Pouze hídejte (stačí pohledem) jeho hmotnost, aby nestrácel moc na váze...

já bych se také přikláněla ke stresu, nechala bych ho týden, nebo 2 naprosto v klidu a pak bych zkusila znovu myše a pak teprve bych přemýšlela nad nákazou. Vždy je nejjednodušší nejprve vyřadit "naše chyby" - věci co můžeme ovlivnit. Také bych přemýšlela, jestli nebylo něco jinak než jindy, já jsem si třeba přivezla prcka hrozni a žral mi hned ten den a to bylo asi po hodinové cestě v autě a pak jsem terko jen přemístila v místnosti a tam se mu nějak nelíbilo a odmítal potravu, vrátila jsem ho zpět na místo a už zase baští jako dřív. všímejte si i maličkostí:-):))

No podle mě to bude taky nejspíš tím stresem. Podle mě chvilka klidu pomůže a taky zkus dát kolem prosklenýho terárka pozadí, pokud ho máš teda prosklený. Mě se stalo že had byl vystreslej jen kvůli tomu že byl ve velkým prostoru a přitom jen v "akvárku".

Trochu to upresnim. Hroznu jsme si dovezli asi pred mesicem. Prvni mys dostal po tydnu co jsme ho meli doma. Tu celkem stravil, ale po tydnu zbytek vyvrhl. Tak jsme mu dalsi zkusili dat po dvou dnech od vyvrhnuti, ale tu uz neudrzel a po dvou hodinach ji vyvrhl celou,tak jsme ho nechali tri tydny bez toho ze bysme ho tahali z terarka nebo s nim nejak manipulovali vyhladovet.a pred tydnem jsme mu dali dalsi udrzel ji tri dny a pak zbytek vyzvracel. Pozadi v terarku mam. Jiz pred nim v tom terarku byl hrozna, kterej je ted ve velkym. Nez sme ho tam dali, vse se vydesinfikovalo savem a vse se dalo novy.(podestylka,miska na vodu....atd.)