Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár dotazů ohledně želvy zelenavé

Dobrý den rád bych se zeptal na pár dotazů ohledně želvy zelenavé samozřejmě jsem projel dost stránek na internetu ale přeci jen se rád ujistím taky takže..

1:Jak velké terárium postačí k chovu jednoho jedince
2:Jak často a jak dlouho je dobré ne-li nutné mít želvu venku na sluníčku
3:Jakými vitaminovými přípravky své želvě spestřujete stravu a jak často
4:V jaké cenové relaci se pohybuje cena odrostlejšího jedince želvy zelenavé

O želvách vím prd, ale mají ji rodiče, tak snad nenapíšu kraviny:

1) Mají jí v terárku 120x60 cm plocha ale viděl jsem je i v cca 70x50 cm
2) co možná nejdéle. Želvák je venku červen-září (samozřejmě podle teploty) a při zvlášť ošklivém počasí se dává domů.
3) nevím ale tady v poradně se to řešilo již mockrát
4) tipuju tak 1500 - 2000 kč s papírama

pokud jsem napsal hovadinu, tak mě opravte. Sám se rád poučím...

1. těch 120x60 jak je psáno výše je myslím dostatečné,ale cokoliv co není volný výběh venku je málo, jde jen o to, že v dostatečně velkém terku (želvím stole nebo v čemkoliv jiném) lze dosáhnout rozdílných teplot snadněji.

2.čím více tím lépe, a není nutné jenom při slunném počasí, může být i pod mrakem, UV záření proniká i tak.

3. Drcené vaječné skořápky a přes zimu (nezimuji) jednou měsíčně kapku Kombisolu AD3, jinak nic.

4. Tady trošku přidám, 1500-2000kč s papírama seženeš mládě, odrostlou určitě ne. Samici budeš shánět hůře, samec by neměl být až takový problém,ale cena bude určtě kolem 3000kč.

Tak já mám taky želvy prakticky celé léto na chalupě,kde je výskyt kání i jestřábů docela častý a nikdy se nic nestalo,ani neznám nikoho komu by tito ptáci želvy napadly,tak si myslím,že to nebude tak žhavé :?: Mnohem větší nebezpečí hrozí od domácích miláčků-psů ::)

co se týče ochrany před jakýmkoli jiným zvířetem, tak jsem přes ně dávala dřevěný rán a v něm nějaká sítka - co jsme měli doma - od psa byl klid, a čičiny si pak na tom udělali pelech a když se někde váleli tak jedině na tom - mělo by být pevné, aby když na to zvíře stoupne, tak aby se nepropadlo!!!