Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reptimineral C a jiné vitaminy

Čísla jsem psal z hlavy a jako zdroj Ca jsem bral v potaz CaCO3, proto máme jiné poměry, ale i tak je tam vidět ten obrovský rozdíl.

pro mě je jasná volba obyč. Plastin - víc Ca a levnější

Levnější tedy opravdu není, nechce se mi s tím počítat, ale pokud vycházím z tvých údajů, tak když z VP udělam P přidánim CaCO3, tak se určo dostanu pod cenu P. Navíc rozdíl 10Kč není nic dramatickýho.

Většina krmného hmyzu nebo např. zeleniny a ovoce má dost vysoký obsah fosforu

S tím docela souhlasím, ale hodně záleží na výběru zeleniny a u hmyzu i na samotném krmení. Pokud máš někde tabulku o chemickém složení hmyzu sem s ní, docela by mě to zajímalo, nějak přesně sem to nikdy nehrotil.

Především sem chtěl říct, že nemá smysl předávkovávat vápníkem. Natož když to ještě někdo dohání nadměrnýma dávkama D3. Vápník se pak usazuje nejen v kostech ale především v orgánech.

Jak sám vidíš, tak zvířata jsou natolik odolná, že se v těchto rozmanitých podmínkách chovu rozmnožují a dožívají mnohdy úctyhodného věku.

Znám leguána zel. kterému je 16let měří 1,6m a v životě neviděl vitamíny ani minerály, ani náznak jakéhokoli onemocnění... Nevím jestli bylo moudrý to sem psát, vit-min směsi je samozřejmě vhodné podávat.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny