Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno terarko pro hroznysovce

sry ze otravuju nejspis se uz nekdo ptal ale nic sem nenasel. Potrebuju vedet co nejrychlejc rozmery terarka pro jednoho hroznysovce duhovyho a pro parek hroznysovcu (stacilo by 100/50/50?), a jak se v terariu udrzuje vlhkost a proste vsechno vybaveni co potrebuje a este co zere a jak casto. a nejlip vsechno o nem co potrebuju vedet a bych ho mohl chovat. predem moc DEKUJU za odpovedi.

A co třeba začít s něčím obvyklejším a vhodnějším pro začátečníky?

Neřekl bych, že je hroznýšovec duhový špatná volba, obzvlášť poddruh Ep. c. maurus je velmi nenáročný a většinou dobře žeroucí had. ale ani E. c. cenchria při dodržení několika základních podmínek není nijak náročný chovanec. Jen ať někdo začne taky s něčím jiným než z guttatou nebo korálovkou.

Souhlasím že hroznýšovec není moc náročný,mám zkušenost jen s E.c.cenchria.Byl to můj druhý had,někdo tvrdí že koušou,ale asi mám vyjímku ještě nikdy po mě nevystartoval (narozdíl třeba od Regíny,hrozny,užovky),akorát je to divoch nemůžu ho nechat ani chvíli volně jinak by byl okamžitě v "čudu"...Nejdůležitější je u něho vlhkost a né příliš vysoká telota!Podle mě to táké není špatná volba,ale v tom případě že dotyčný má základní info obecně o hadech,ale pokud ani neví čím se hadi živí,tak pro něho myslím není vhodný žádný had..!