Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhké hobliny

Zdravím, mám doma 3.5-letou želvičku zelenavou a až tento víkend jsem se dozvěděla, že se má správně chovat ve vlhku. Měla jsem ji na suchu, tak jak to radili ve zverimexu - ale to je teď jedno. Dala jsem jí tedy vlhké hobliny (lepši pozdě nežli později) a kousek nechala suchý. Ona se mi teď stále drží jen na suchu a na vlhko se jí vůbec nechce. Mám ji nějak "nutit"? Děkuji za odpověď, Helča

Děkuju za odpovědˇ. Přiznávám, že hrbolatá je. Byla hrbolatá už při odběru ve Zverimexu, tak mě nenapadlo, že už tam budou mít nevhodný podmínky. Měla jsem ji na suchu, tak jak mi to radili :-(. Hledala jsem na netu různé info, ale o vlhkým substrátu jsem se dozvěděla fakt až teď.

Já mám malý pardálky,je jim něco přes rok a taky nechtějí být ve vlhku.Já je tam teda dávám na noc ale párkrát mi vylezou,než usnou,mám je nutit?Tu jednu jsem měla špatnou,byla asi dehydratovaná,píchala jsem ji duphalit a dostala jsem ji z toho,teď je OK.Akorát nevím,jestli ji nutit spát ve vlhku,aby nenastydla,když tam nechce být.Děkuji

no protože mně želvy vylézají taktéž - lépe řečeno jedna vylézá, druhá naopak na noc vlhko vyhledává, vyřešila jsem to ještě jednou bednou, kde jsou jen vlhké hobliny a nic jiného, než se do nich zahrabošit na noc nezbývá. Přes den jsou potom v želvím stole, kde mají možnost být ve vlhkých hoblinách i na suché podestýlce, mají tam tepelný zdroj atd.....takže pokud želvíci vylézají tak zkrátka vlhké hobliny všude :o) I když také nevím....u 3,5leté želvičky už toho moc nezachráníte, nicméně můj názor je ten, že by to vlhko k dispozici mít měla:-);-)