Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tvárnění polystyrenu

Všude tady je psané že polystyren pokud použijete na zadní stěnu terária tak ji tvarujete mechanicky.

Co tak použít techniku - horkovzdušnou pistol? Zkoušel to někdo? A jaké s tím má zkušenosti? Nebo je to zbytečnej luxus?

http://www.rucni-naradi.cz/horkovzdusne-pistole+c1 5/
Určo by stačila i ta nejlevnější co?
Teplotní stupně 2
Pracovní teplota 300 / 500 °

Díky za reakce
Mara

Ahoj, po tom co jsem viděla tyhle nádherné fotografie Vašich zadních stěn, jsem se rozhodla, že si stěnu z polystyrenu udšlám taky :-)Mám celoskleněné terárium a tak mi jde jen o to, jak ten polystyren ke sklu přidělat? Napadl mě silikon, ale třeba mi řeknete, že je to úplná blbost a tak se raději ptám :-) Děkuji za návrhy

ahoj Jaňule-to záleží jen na tvé představě a rozměrech tveho terárka jakou tlouštku zvolíš...já měl třeba už tak moc uzké terko tk sem to udělal z 0,5 cm polyše a na to sem lepil různé výběžky a terásky..na vytvarování ti stačí ostrý nožík a ostré nehtíky a po několika vrstvách lepidla to taky bude vypadat daleko jinak....já sem to vlepoval do terárka montážní pěnou (velmi slabá vrstva), ale ty převisy a terásky sem lepil tevnou pistolí (málo rozpalenou)....a nakonec vodopád tky ručofůčo...stačí mít jen představu jak to má vypadat a není nic nemoné;-)

Já teď dodělal terko pro guttku ze steréhého "skleníku" z obývací stěny. Dělal sem to z polystyrénu, který sem lepil montážní pěnou, pak potíral lepidlem na kachličky a pak sem to postříkal duvilaxem a je to good. estetika mohla být pravda něco lepší, ale svůj účel to plní a guttce se v něm líbí. (Je to ta "šíleně agresivní" guttka na ktero šel ten týpek s rukavicemi na snowboard a tak se jí v tom líbí že se z ní stal beránek který při doteku ani necukne :-) ).

Tak když u předchozího majitele byla fest agresivní a u mě je jak beránek, tak čím jiným by to asi bylo než prostředím? Nebo že bych se jí tak líbil já :-) To s tím datumem posledního příspěvku sem si všiml až sem to odeslal, nicméně není to jedno?! Nechápu proto příspěvky takových blbečků, kteří k věci nemají nic, ale shazují ty kteří k tomu něco mají a přispějí dalším námětem z čeho se dá terárko udělat a jak to třeba může vypadat ! Kdyby sis to debilní rýpání odpustil, tak je tady na poradně o polovinu příspěvků měně.

Ok. Zkusím to uvést na pravou míru, protože se necítím býti "debilním blbečkem":-)
1. Může to být přístupem majitele.
2. Guttaty nechovám, ale doplnil bych nějakou zeleň a dle mého i více světla a úkryt. Pokud se ti zdá, že k tomu nic nemám.
3. Nejsem blbeček, protže jsem si data všiml hned. Dál jsem si taky všiml zeleného označení "vyřešeno". Pro příspěvky typu "...podívejte, jak jsem zařídíl terárko..." je tu stále aktivní vlákno Terária XY - Pochlubte se, to já dobře vím. Tak si toho blbečka, ty hade, odpusť. Já jsem si negramota taky nechal pro sebe.
4. Čím přesně si přispěl ty? Lepidlem na kachle, polystyrenem a montážkou nebo duvilaxem? To všechno jsem používal už v době, kdy bylo tohle vlákno aktuální a vyčetl jsem to taky na netu, takže nic nového pod sluncem. (Jo, to jsem už trošku zlej...:-/)
5. Kdyby si všichni odpustili rýpání a opravování (např. MOD či RÁDCE), byl by tu asi pěkný mrdník.

Jestli je "Omlouvám se vám veličenstvo" nějaká replika, tak jsem ji nepoznal, jestli ne, tak byla zbytečná, protože to akurát nafukuješ a otáčíš.
Pročti si to vlákno, co sem postnul luma (děkuju lumo) a uznáš sám, že bych nerýpal, ty hade, páč od toho to vlákno je. Nejsem zapšklý nebo dokonce zlý, mám jen rád pořádek.

A víš, co je úděl lidí, kteří si nepřipustí chybu? Hrát si na psychology a uklidňovat se tím, že stejně ví, co bych napsal.

Howgh;-)

To nebyla replika, ale narážka na to jak tady vystupuješ! Jako nějaký boss (ale do toho máš moooc daleko). A na to že máš rád pořádek tak jsi tady tvůrcem toho zbytečného bordelu, kdyby si přiblbě nerejpal, tak tady ty urážlivé řádky nemusely vůbec být. Silně mi připomínáš toho týpka co všude byl, všechno uměl a všechno zná..... kdo že to byl?...... Joooo BROUK PYTLÍK. :-)