Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tvárnění polystyrenu

Všude tady je psané že polystyren pokud použijete na zadní stěnu terária tak ji tvarujete mechanicky.

Co tak použít techniku - horkovzdušnou pistol? Zkoušel to někdo? A jaké s tím má zkušenosti? Nebo je to zbytečnej luxus?

http://www.rucni-naradi.cz/horkovzdusne-pistole+c1 5/
Určo by stačila i ta nejlevnější co?
Teplotní stupně 2
Pracovní teplota 300 / 500 °

Díky za reakce
Mara

Ahoj, kup si v nějakém hobymarketu (Hornbach) polystyren o tl. tak kolem 5 cm. Polep s ním boční a zadní stěnu teraria. Potom si začni se zbytků polystyrenu tvarovat kousky a nakonec to vše opal horkovzdušnou pistolí. Nakonec na to začni nanášet lepidlo na dlažbu v několika vrstvách...postup už je tu několikrát ale popsanej.....psal jsem o tom i článek, tak se mrkni, pokusil jsem se to popsat co nejlíp..http://www.agama.monkeyrescue.org/modules.php?name =News&file=article&sid=42

Proč každý děláte pozadí s polystyrenu??Je mnoho jinych a možná i hezčích metod na výrobu pozadí

Ono je to na výrobu nejjednodušší a poměrně levné. Dá se to udělat poměrně přirozeně vypadající, funkční, lehké a pevné. Viděl jsem samozřejmě mnohem lepší pozadí, třeba můj kamarád dělá otisky přírodních skal a materiál je taková pryskyřice, je to krásné a lehoučké, ale cena cca 2000,- Kč a víc/m2. Jde to i z betonu, to je levné, ale zase hrozně těžké...

no... jsme se hledali az se nasli. :-) Ona je na tyhle veci daleko sikovnejs nez ja, ja mam obe ruce leve - zas pro mne neni problem cokoliv s elektrikou - elektronikou - pocitacema. Takze dnes jsem pozapojoval kabely a uz to sviti a hreje. Jeste budu tvorit nocni LED osvetleni a musi to pozadi vysmradnout, zvirata do toho dame tak za tyden.

[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ Image3-8.jpg]

taky jsem si koupil lebku Tyranosaura :-D Ještě čekám na spodní čelist. Teď jí bude mít asi každej ....
Tady je terárko s pozadím z lepených bílých akvarijních kamínku a písku. Výstupky jsou silikonem nalepený kusy škvárovek (plynosilikát). Taktéř polepeny kamímky. Terárko 80x50 plocha je obýváno Guttatusem... (za připomínky a návrhy budu vděčný)
[http://img134.imageshack.us/img134/8252/s5006364tx   6.jpg]

Ahoj,
zajímalo by mě, jak je to s tou omítkou.
Ta musí splňovat taky nějaký atest ohledně nezávadnosti???
Koukala jsem na netu a u žádný jsem to nenašla.
Tak by mě zajímalo, jakou jsi použil (hladká/zrno) a asi jaký množství jsi spotřeboval???
Dík za odvověď.
Jinak to tero je fakt super :-)

No, myslim ze ty akrylatove vseobecne by meli byt OK - je to urcene jak do exterieru, tak interieru, takze NESMI byt nijak "zavadne". Nasel jsem jen popis kdesi ze po zaschnuti jsou zdravotne nezavadne. Tahle byla jemnejsi, velikost zrna kolem 1mm, spotrebovala se troška - nereknu kolik. Na 2 docela velke terarka pro agamy jsme spotrebovali necely kyblik (10-litrovej tusim?) Primalex hrubozrnnejsi.

ja taky ne taxem to zbastlil, a velika spokojenost - sviti to temer zadarmo (ca. 0,5W) a vypada to dobre:

[http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ tera-led-2_2_2009.jpg]

6x bila LED s vyzarovacim uhlem 60°, pokud se to uplne vpravo zda vic do modra, tak to se nezda tak to je. LED z "jedne krabice", ale ta jedna ma trochu jiny odstin. Mozna to melo pomichane v bastlshopu kde jsem je kupoval.

ad. foto - je to obyvak s jen "vecernim" prisvetlenim jednou slabou usporkou a v spodnim terarku se leskne televize = dle toho si trochu odvodit jak moc to sviti.

jj, v Kontaktu to kupuji, v C.Budejicich jinej rozumnej kram se soucastkama asi ani neni. Jede to na 12V=, nejake trafko jsem doma vyhrabal. Maji ubytek cca. 3,2V takze 3 do serie + 120 ohmu odpor - pak dve takovehle trojice pararelne. Cele je to pak vlepeno v te nejtensi kabelove liste ktera je nalepena sikmo (cca. 40° uhel) navrchu hned za kolejnickami pro skla.

dají se sehnat LED moduly i se svítivostí kolem 400lm, ale ceny kolem 500Kč, jsou ještě trochu moc.
Taky jsou srandy tohoto typu (pro méně zdatné bastlíře) :
http://www.gme.cz/cz/led-pasek-vodotesny-flexibiln i-samolepici-60x-led-m-bila-2-5-m-p960-123.html
http://www.gme.cz/cz/led-lista-vodeodolna-s-vyvody -3x-autoled-bila-p960-083.html

Jinak, proč zrovna SMD??? Standardní 5-10mm led, jsou kvalitnější a výhodnější (jak cenově tak na práci)

ono je to docela fajn do mensich terarek pro gekonciky (jen na zvyrazneni rozdilu den/noc) pripadne na plosne prosvetleni prostoru v odchovnach pro vousatky (reptiglo kompakty moc nesviti a dalsi zdroj tam moc nedam kvuli teplu-prehrivani). Velke terarko tim osvetlovat - no, jak pise MadMike :) Ne ze by to neslo, rekl bych ze ucinnost novych generaci kvalitnich LED je urcite vyssi nez u zarivek (je hodne znat pokrok jaky u tech LED je), ale stalo by to majlant. Mozna jako doplnkove "dosviceni" s temi nejvykonnejsimi LED pasky, ale viz Uroboros - je to zatim dost drahe.

Jinak ja to postupne predelaval, menil atd. takze v tom vetsim pro gekony sviti dohromady LED cca. 2-3W, v malych odchovnach kolem 2W. Urite maj ty LED budoucnost, ale jeste to par let potrva...

Ahojte, no mňa by vcelku zaujímalo, ako ten človiečiek tie pozadia farbí - či už použijem balakryl alebo trebárs akrylátovú omietku, stále to bude iba jednofarebné, príp. to bude mať zopár farieb podľa toho, koľko odtieňov kúpim. Ten človiečik to má ale profesionálnejšie. Nemáte nápad? Dík...

Já sem pozadí musel udělat co nejtenší abych nezmenšil už tak malý prostor tkže sem použil polystyren 0.5 cm a veškeré přehyby převisy jsem tvaroval ručně a lepil tamvnou silikonovou pistolý...dále jsem zakomponoval vodopád který mi dal celkem dost zbrat s čerpadlem atman 303..

Ahoj, po tom co jsem viděla tyhle nádherné fotografie Vašich zadních stěn, jsem se rozhodla, že si stěnu z polystyrenu udšlám taky :-)Mám celoskleněné terárium a tak mi jde jen o to, jak ten polystyren ke sklu přidělat? Napadl mě silikon, ale třeba mi řeknete, že je to úplná blbost a tak se raději ptám :-) Děkuji za návrhy

ahoj Jaňule-to záleží jen na tvé představě a rozměrech tveho terárka jakou tlouštku zvolíš...já měl třeba už tak moc uzké terko tk sem to udělal z 0,5 cm polyše a na to sem lepil různé výběžky a terásky..na vytvarování ti stačí ostrý nožík a ostré nehtíky a po několika vrstvách lepidla to taky bude vypadat daleko jinak....já sem to vlepoval do terárka montážní pěnou (velmi slabá vrstva), ale ty převisy a terásky sem lepil tevnou pistolí (málo rozpalenou)....a nakonec vodopád tky ručofůčo...stačí mít jen představu jak to má vypadat a není nic nemoné;-)

Já teď dodělal terko pro guttku ze steréhého "skleníku" z obývací stěny. Dělal sem to z polystyrénu, který sem lepil montážní pěnou, pak potíral lepidlem na kachličky a pak sem to postříkal duvilaxem a je to good. estetika mohla být pravda něco lepší, ale svůj účel to plní a guttce se v něm líbí. (Je to ta "šíleně agresivní" guttka na ktero šel ten týpek s rukavicemi na snowboard a tak se jí v tom líbí že se z ní stal beránek který při doteku ani necukne :-) ).

Tak když u předchozího majitele byla fest agresivní a u mě je jak beránek, tak čím jiným by to asi bylo než prostředím? Nebo že bych se jí tak líbil já :-) To s tím datumem posledního příspěvku sem si všiml až sem to odeslal, nicméně není to jedno?! Nechápu proto příspěvky takových blbečků, kteří k věci nemají nic, ale shazují ty kteří k tomu něco mají a přispějí dalším námětem z čeho se dá terárko udělat a jak to třeba může vypadat ! Kdyby sis to debilní rýpání odpustil, tak je tady na poradně o polovinu příspěvků měně.

Ok. Zkusím to uvést na pravou míru, protože se necítím býti "debilním blbečkem":-)
1. Může to být přístupem majitele.
2. Guttaty nechovám, ale doplnil bych nějakou zeleň a dle mého i více světla a úkryt. Pokud se ti zdá, že k tomu nic nemám.
3. Nejsem blbeček, protže jsem si data všiml hned. Dál jsem si taky všiml zeleného označení "vyřešeno". Pro příspěvky typu "...podívejte, jak jsem zařídíl terárko..." je tu stále aktivní vlákno Terária XY - Pochlubte se, to já dobře vím. Tak si toho blbečka, ty hade, odpusť. Já jsem si negramota taky nechal pro sebe.
4. Čím přesně si přispěl ty? Lepidlem na kachle, polystyrenem a montážkou nebo duvilaxem? To všechno jsem používal už v době, kdy bylo tohle vlákno aktuální a vyčetl jsem to taky na netu, takže nic nového pod sluncem. (Jo, to jsem už trošku zlej...:-/)
5. Kdyby si všichni odpustili rýpání a opravování (např. MOD či RÁDCE), byl by tu asi pěkný mrdník.

Neboj úkryt taky bude, jen čekám na burzu. Sory, ale nejsem tu od vzniku a tak sem nevěděl že nějaká zelená fajfka znamená vyřešeno.... tak teď už to díky tobě vím a alespoň k něčemu ty tvoje rejpavý kecy byly :-) Brouzdám tu už pár týdnů a pročítám vlákna co mě zajímají a na teraria xy sem nenarazil "Omlouvám se vám veličenstvo"

Jestli je "Omlouvám se vám veličenstvo" nějaká replika, tak jsem ji nepoznal, jestli ne, tak byla zbytečná, protože to akurát nafukuješ a otáčíš.
Pročti si to vlákno, co sem postnul luma (děkuju lumo) a uznáš sám, že bych nerýpal, ty hade, páč od toho to vlákno je. Nejsem zapšklý nebo dokonce zlý, mám jen rád pořádek.

A víš, co je úděl lidí, kteří si nepřipustí chybu? Hrát si na psychology a uklidňovat se tím, že stejně ví, co bych napsal.

Howgh;-)

To nebyla replika, ale narážka na to jak tady vystupuješ! Jako nějaký boss (ale do toho máš moooc daleko). A na to že máš rád pořádek tak jsi tady tvůrcem toho zbytečného bordelu, kdyby si přiblbě nerejpal, tak tady ty urážlivé řádky nemusely vůbec být. Silně mi připomínáš toho týpka co všude byl, všechno uměl a všechno zná..... kdo že to byl?...... Joooo BROUK PYTLÍK. :-)