Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skříňka na nářadí v terárko?

Zdravím, myslíte, že je reálně udělat z této skříňky terárko pro jemeňáka?Samozřejmě bez poliček, bude tam tvarovaný polystyren natřený akryl. omítkou, na podlaze linoleum a lignocel, větrání dole i nahoře a osvětlení + topný kabel. Já jenom, abych věděl, jestli to má cenu. Osobně si myslím, že po utěsnění dvířek by to neměl být problém. Jaký máte názor vy? Rozměry 50x30x109(x,y,z)
[s8000041.jpg]
[s8000042.jpg]

k reptiglu 5 combinal AD3

Tak není to zas tak tragické, pro malého chamíka by kompaktní reptiglo 5.0 nebo 10.0 jako zdroj UV B stačila. Vzhledem k velikosti terária nebude problém, aby se chamík pohyboval většinu doby do 30 cm od zářivky.

lepe nez topny kabel vyhrevnou obyc zarovku

Pro chamíka zcela jednoznačně k UV zářivce ještě bodovku žárovku stačí 25 - 40 W, tak aby zahřívala prostor (větev) cca 15-20 cm pod sebou (a i pod UVéčkem) na nějakých 33-35 st.C. Topný kabel nemá u chamíka smysl.

Tak není to zas tak tragické, pro malého chamíka by kompaktní reptiglo 5.0 nebo 10.0 jako zdroj UV B stačila.

OK, z clanku a diskuzi jsem si vyvodila uplne neco jineho. Proto ho pouzivam i doporucuji dal, ale kdyz to rikate Vy, stahuji :-)

Pro chamíka zcela jednoznačně k UV zářivce ještě bodovku žárovku

to je ta spravna formulace, moje zni dost blbe :-[
bodovka je o hodne lepsi nez obyc zarovka v kvetinaci? vydava vic tepla?

Bodovka rozhodně víc tepla nevydává, jen je záření usměrněno do celkem úzkého kuželu, na rozdíl od obyčejné žárovky kde se záření šíří téměř všemi směry. Květináč vyzářené teplo spíš absorbuje než odráží a absorbované teplo pak stejně stoupá vzhůru, takže souhrnně, na vyhřívání prostoru obyčejná žárovka, na vyhřátí konkrétního místa bodovka.

pro malého chamíka by kompaktní reptiglo 5.0 nebo 10.0 jako zdroj UV B stačila

Měřil jsem teď novou ReptiGlo5.0 26W a výdej UVB měla uplně stejnej jako desítka, takže souhlasim. Pořád je to ale kus od kusu a to mě štve.

PS: navíc ty kompakty se dají poměrně dobře "vytunit" nějakým stínítkem...