Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s teplotou

Dobry den mam takovy mali problemek s zarovkou a teplotou mam zarovku repti glo 10.0uva 26w v terarku a topny kabel v podlaze,terarko je velike 80-55-50 podklad cipsi dubove a kousek lignocel prikladam foto pro lepsi zvazeni problemu.Muj problem spociva v tom,kdyz mam zapnute svetlo a kabel tak mam v celem terarku 28-29stupnu podotykam v celemterarku,kdyz kabel vipnu tak mi zarovka vytopi terko na 25-26stupnu,ale pod zarovkou je stejna teplota.mrosim o radu volbu zarovky,ktera mi vytopi terko 25-26ccaa pod zarovkou bylo tech 30stupnu.ps.predem dekuji za rady a odpovedi.ps v terarku mam krajtu kralovskou

Pro Regiusku je toto terárium zaříteno nevhodně. Kabel bych použil na dohřev v noci. UV nepotřebujeje, dejte do obyč květináče halogenovou nebo obyč. bodovku, asi 40 - 50W.Květináč zavěste rovně, ne z rohu do jedné třetiny terária. Určitě přes termostat, který udržuje stabilní teplotu.Navíc, pokud vidím dobře, je to přestavěné akvárium? Není tam vyřešeno dobře větrání.

ne neni to akvarium ale terarium narezane skla atd domaci vyroba a ze zhora mam take sklo,takze nemuzu zavesit zezhora kvetinac,proto sem volil tuto variantu.diky za radu ohledne zarovky a chtel bych se zeptat jak by ste vyresil vetrani vy jestli mam udelat jeste dirky z boku.

Jenoduchý .... kup si silikon a přilep něco s háčkem na tu vrchní desku. Na to pověs květináč s žárovkou. Na kebel se vyprdni, nebo mu uber výkon (dioda, podlah.termostat). A žárovku 40w mám v terárku 60x50x50 takže do tohohle bude stačit bodová 25w...