Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s www.precisionreptiles.com

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti s kupováním hadů od Oliver Vaes a Soeren Panse (www.precisionreptiles.com)? Chci si od nich koupit 1,1 Morelia spilota cheynei a chtějí abych zaplatil předem a hady si tím zarezervoval. Né že bych jim nevěřil, vypadají jako seriózní chovatelé a i tak, co se domluvy týče, vystupují, ale při převádění peněz předem na účet, chci být opatrný.
Přece jen, člověk nikdy neví....
Díky za odpovědi.

Zdravim , ja mam tiez podobnu otazku , chcem kupit hada regius od goniatit.c z , posila ich vlakom kurierom. Tiez chce peniazevopred. Hoci ho aj chapem , len sa chcem spytat ake z nim mate skusenosti vy, ak mate.

Ať je to, jak je a na Goniatita jsou různé reference (pozitivní i negativní), tak kupovat zvíře bez možnosti si ho prohlédnout předem, je hloupost. Vzhledem k ceně kurýra nevyjde o moc dráze si pro zvíře osobně dojet buď přímo k němu nebo na některou z bližších burz a tam si vybrat "na živo" a z více kusů (nemusíte výběr nechat na obchodníkovi). Ušetřených maximálně několik desetikorun při posílání může nakonec vyjít pěkně draze...

Navíc, pokud se teda nic nezměnilo, mám takovej pocit, že posílat obratlovce kurýrem se ani nesmí... já se teda snažím držet hesla "co mi není rovno, po tom je mi hovno", ale nechápu co na tom posílání vlakem pořád máte - je to lenost? nebo snad snaha ušetřit za každou cenu? ať je to jedno nebo druhé, já osobně to za zodpovědnej přístup nepovažuju...

ano ano,je to načerno:-D punks not dead :-D

ale nechápu co na tom posílání vlakem pořád máte - je to lenost? nebo snad snaha ušetřit za každou cenu? ať je to jedno nebo druhé, já osobně to za zodpovědnej přístup nepovažuju...

No kamaráde,já teda s kurýrem mám problém podle toho,kudy jede.Když se překládá,dojede většinou pozdě,ale třeba z Ov nočním bez překládání vždy na čas a za 9 hodin.Ono dát za cestu třeba 1000 vlakem a nebo 3000 autem je docela výdaj a můžu to investovat do něčeho jiného.Já mám celkem velký problem v tom,že to mám tak nějak na Moravu daleko,ale v každém případě na blíže položené lokality si raději dojedu:-D.Když však je důvěryhodný prodejce(což se snažím předem zjistit),neváhám a necham si klidně poslat.To pošta je jiná kapitola:-D.

Jasně, napsal jsem to moc zhurta, jsem halt někdy horká hlava :-), ovšem mám k tomu i jiný důvod - vysvětlím: jednak jsem dělal při škole brigádně na "balíkárně" v Brně a taky jsem měl možnost před lety troškou nakouknout do "zákulisí" kurýra v Brně - upřímně, docela mám morální dilema si nechávat kurýrem posílat i ty cvrčky a sarančata. Chlapi se k tomu chovali otřesně. Navíc když s tím něco udělají, nevyreklamuješ to, jak už nastínil krokodýl. Známej si hloupoučký nechal poslat z Jeseníku do Brna dvě mimina leguánů a už došli mrtví (za což mohl klidně i prodávající, po tom jsem nepátral).
Ten, kdo to posílá může být spolehlivej, ale ty dráhy s tím udělají svoje.
Zase uznávám, že si spousta lidí nechalo takhle poslat kdeco a všechno bylo v pořádku.
Já osobně bych si ale radši dojel. :-)

PS: chudák MF se o precisionreptiles.com asi moc nedozví :-D sorry

:-D No nevadí, stejně jsem s tím počítal :-). A k tomu kurýrovi, já zrovna ted v zimě posílal kurýrem kobercovku a lampropeltisku, došli uplně bezproblémů a hadům nic nebylo a to sem to posílal při mrazech... Jinak dojíždět si pro hada za 1000,- například přes celou republiku se celkem nevyplatí.

Nevyplati? Kdyz neco opravdu chces, tak vyplati :) Ja si jel pro Dasie z Brna do Vodnan a to je pekna streka... Byly z importu,a el uz nejakej patek chovany, proste super zvirata a tam jsem nehodlal riskovat... Vyplati, nevyplati - pozor na slova :) Snad ti jde o to zvire, ne? :)

VH

No, já mám s kurýrem dobrý zkušenosti, ale nikoliv s plazákama, ale s rybama. Co týden až 14 dnů nám chodí zásilky na obchod na trase Praha - Olomouc a v pohodě, ať je vedro nebo mráz. Faktem ale je, že už jsem na nádraží provařenej, tak mi to paní z ČD kurýra nechává v teple v kanceláři...

Jo jasně, máš taky pravdu, taky záleží na tom jak je zvíře choulostivé. Taky souhlasím že lepší by bylo si pro zvíře dojet, ale moje situace (student, nedostatek financí) mi to nedovoluje, tak se bohužel musím obrátit na kurýrní služby.

Tak něco k Precisnům, osobní zkušenost s koupí od nich nemám. Jeden kolega od nich má několik zvířat (daleko dražších než cheynei) a co vím, tak vždycky bez problémů. Sám jsem už posílal do Německa peníze předem a také v pohodě. Pokud se jedná o známé chovatele a v případě Vaese a Panseho také profesionály, kteří se chovem živí, tak bych se toho nebál, určitě nemají žádný zájem kazit si reputaci. Zato českejm překupníčkům bych předem nedal ani halíř:-D

Díky za odpověď, já si tohle taky říkal, ale pro jistotu jsem to chtěl slyšet od někoho jiného, právě sem si říkal jestli ty náhodou s něma nemáš zkušenost, bo tež si přes kobercovky...
No já našim taky ne.
A jen tak čistě ze zvědavosti, jaké od nich ten tvůj kolega má??