Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Určení hmyzu

Zdravím,
Potreboval bych pomoc nejakeho entomologa s urcenim hmyzaků z Vychodního Slovenska.

Muj tip:
1.rohacek kozlik Dorcus parallelipipedus
2.prace tuhýka:) - mrchožrout Phosphuga atrata
3.kobylka hneda Decticus verrucivorus
4.sarance vrzave Psophus stridulus
5.housenka napadena nejakym lumkem?

Vsem predem moc dekuji.

Já zkusím teda jako motýly a můry. Kdyžtak mě někdo zajistěte:). Dle pořadí fotek,ok?

1. p6210164 - Pieris brassicae - bělásek zelný (podobný P. rapae - b. řepový je menší, jiné rozdílové znaky neznám)
2. p6210177 - nějaký běžný modrásek - nechám na odbornících, je jich fakt hodně
3. p6210211 - Arctia caja - přástevník medvědí
4. p7130240 - Melanargia galathea - okáč bojínkový
5. p7130243 - s touto můrou to nebude moc jednoduché... netroufnu si
6. p7130247 - Crambus lathoniellus - travařík obecný
7. p7130260 - nějaká vřetenuška, bližší určení si netroufnu... vřetenušky jsou moje jedna velká neznámá...
8. p7130274 - Autographa gamma - kovolesklec gama (snad)
9. p7270089 - Callimorpha quadripunctaria - přástevník kostivalový

Sorry, zbytek bych buďto tipoval a nebo musel moc hledat...

1. mohl by být klidně Melitaea athalia - hnědásek jitrocelový, ale přesně se to jen těžko určí
2. nejspíše Lomaspilis marginata - skvrnopásník lískový
3. to pujde hodně špatně - to úplně vpravo je asi nějaký zelenopláštník, ale z této fotky asi nic moc neurčíme:)
4.,5.,6. u těchto fotek taky zklamu. Chtělo by to, pokud jde o můru bez nějakých jasných vzorů nebo tvarů, asi detailnější fotku
Máte docela solidní nabídku, jak tak koukám. Máte osvětlenou zahradu nebo altán na zahradě? Já se nadřu, než něco nalákám na světlo v bytě... Být vámi investuju do lepšího foťáku a to je pak něco. Fotek že až a jedna lepší než druhá. Pak se to i líp určuje.
Omlouvám se, že jsem teď moc neporadil:-[

Ďakujem...
fotiek mám až až...to je moja záľuba fotiť hmyz len je pravda že na to nemám kvalitný foťák...ale hádam bude zachvíľu aj ten a potom sa budem vytešovať ešte oveľa viac. Konečne zaostrené makrozáberiky :))

To je fotené uprostred lazov v horách na začiatku Karpát(máme tam dom a keď sa tam v noci na dvore zapne svetlo je to tam samý hmyz a najmä motýle človek poriadne nemôže vojsť ani do izby :-))