Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosim o radu - mala agama vousata

Ahoj vsem,

v sobotu 7.2. jsme si poridili na teraburze malou agamku vousatou - dle prodejce je z prosince, ale velikostne ma kolem 14ti cm vcetne ocasku a to mi spise pripada, ze je jeste mladsi.
Kazdopadne agamka jedla snad jen v nedeli -cca 7 cvrku, v nasledujicich dnech si vzala maximalne 2 cvrcky a to jeste neni pravidelne. Pri snaze o krmeni se spise boji.
V terarku ma k dispozici dostatek vody a zeleniny. V soucasne chvili ji 2x denne rosime.
Agama ma pravidelnou stolici a vetsinou je pomerne akcni. Na druhou stranu casto zavira oci.

Myslite, ze je vse v poradku?

dej ji casek:) ona si zvykne. no agamy polehavaji, teda ta moje starsi dokaze lezet za parezem celej den bez hnuti:D a mala zase na kameni, ale semtam skrabe na sklo, dva cvrcci sou sice malo, ale ona se rozkrmi, jen ji dat klid, vhodne podminky cas na to , aby si na vsecko zvykla:)
PS: ja sem barzkdy myslela ze je mrtva, ale ona jen spala:D nektery sou lenosky:)a jine zas divoke

Zdravím. Měla jsem podobný problém. Koupila jsem vousatku 11 cm velkou. První den žrala hodně, pak postupně míň. Někdy vůbec nic nebo jeden až dva kousky. Měla jsem ji nejdřív v malém terárku 30x20x25 cm. Pak jsem ji přemístila zkušebně do terárka 40x30x50 cm a tam výrazně ožila a začala přijímat tak pět kousků potravy denně. Dnes má terárko 80x50x50 cm, sama měří 28 cm a je jak popelnice. Co z toho vyplývá? Myslím si, že v malém terárku měla jen malý teplotní rozdíl a omezený pohyb, takže víc pospávala a tím i míň žrala (asi).
Jak máte velké terárko a jaké jsou v něm teploty? Aby agama dobře trávila, potřebuje mít možnost se vyhřát i přes 40 stupnů pod lampou.

Terarko mam pomerne velky s: 80, h: 50 v:80. Pozadi v terarku je hodne clenite a agamka po nem obcas pobiha. V terarku mam cca 29°C a pod lampou muze byt tak 40°C. K dispozici ma u UVB zarivku exotera reptileglo 10.0, pristup k ni ma ruzny (od 5ti cm az cca po 30cm). Krmeni zkousime z pinzety nebo cvrkcky obcas nechavame v terarku (na noc je davame pryc).
Ted je to nase druha Agama, prvni byla akcni, perfektne jedla a rostla jak z vody. Pak ale mela vyvrezlou kloaku a po nevydarenem veterinarnim zakroku zemrela. Ted nechcem aby se neco podobneho opakovalo a tak mame hned starosti

Je mozne, ze ji predchozi majitel choval spolecne s jinymi a tak tolik nevyrostla. Doufam, ze se to ale ted zlepsi. Do terarka ted teda nebudu sahat - az na cerstvou potravu a roseni. Uvidime...

Nevite jeste nekdo cim muze byt to, ze casto zavira oci? nebo to je normalni? Zadne roztoce ani znamky po cervikach kolem oci nema, celikost oci mi take pripada normalni