Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozkrmení po zimování

Zdravím váš všechny příznivce teraristiky. Letos jsem poprvé zimoval mé gutky. Před zimováním jsem ubíral teplotu, nechal je vyprázdnit a šup do zimečky. Teď je chci už vytáhnout a nevím kdy začít s krmením. Je lepší nechat je protáhnout a rozkoukat nebo jim dát najíst třeba druhý den po vytažení ať mi nesní děti ? Dík

Určitě jim dej pár dní na start, nechávám hady po zimování asi 3-4 dny v nízké teplotě 15-18 st.C, jen s čistou vodou, potom 3-4 dny v teráriu s vypnutými zdroji (pokojové teploty 18-22), další 3 dny už nechávám žárovku běžet 2 h dopoledne a 2 h odpoledne, v té době krmím první menší kořist. Další týden až dva už svítím 3+3 h a krmím normální dávku, zhruba po měsíci od odzimování už svítím normálně podle roční doby a teplot tzn. na jaře cca 8-10 h denně (v poledne mívám asi 2-3 h dobu bez osvitu). Často nesvítím ani odpoledne neboť mi do pokoje jde odpoledne sluneční světlo (částečně i na terária). V létě někdy nesvítím vůbec, jindy jen 1-3 h dopoledne, protože mívám teploty přes den v místnosti i nad 25 st.C a když je chladněji, tak svítím normálně po celý den.