Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechce sežrat myš...

Moje guttka nechce sezrat mys,krmim ji kazde pondeli,a bez problemu,jen proste tento tyden jsem ji nabizel mys uz v nedeli,a nic,tak vcera a nic,dnes taky nic,zda se mi jako by se ji bal....terarium 100x50x50,pod lampou ma 40stupnu.a v terarium od 24-30...ukryty ma.Jedina co moc nedodrzuju je roseni,misku z vodou taky ma...Mam tu mys zabit??nebo muze citit muj pach na mysi??mam ji doma tak 5 dni...

zdravím,
určitě bych ji nekrmil násilně zas tak to žraní nehoří....mně se stávalo že nežraly guttky třeba dva týdny a pak žraly co viděly určitě to do ní nesoukej akorát by byla vynervovaná...a pokud čtu dobře tak ji máš doma 5dnů ne?nech ji ať se rozkouká....a těch stůpňů pod lampou je také zbytečně moc stačí ji těch 28....ať se ti daří....

Pises, ze ju krmis kazky pondelok. Pokial krmis velkou potravou tak jednoducho si mozno chce dat pauzu. Nieje dobre krmit v takom presnom intervale jedno zviera po cely jeho zivot. Potrebuje mat sem tam dlhsiu pauzu, napriklad pocas pripravy na zvlek. Moja rada - striedat intervaly, obcas jej dat kludne aj 2-3 tyzdne pauzu, krmit obcas jednym vacsim kusom, obcas zase dvoma mensimi kusmi, po velkom suste rozhodne dlhsiu pauzu ako 7dni, nechaj ju nech pekne vytravi a potom par dni nech je aktivna, nech hlada potravu:-) Uz to nieje mladatko, takze nemusi zas tak casto dostavat potravu.

Nařazevát hole je NESMYSL. To se dělá při rozkrmování mláďat.
Pokud má už 70 cm, tak jí nějakým holetem nenakrmíš! A pokud potravu nevyvrhuje, tak je to zcela zbytečné ládovat jí holetem.
Prostě jí nech týden hladovku. Pak jí dej běžně velkou myš a uvidíš...
A rozhodně nedávej myš s hadem do skříně. Taky by se mohlo stát, že skříň otevřeš a užovka bude mrtvá... Vždy krm hada a u toho na něho dávej pozor!

Vůbec se (ani hada) nestresuj. Tvoje guttka v pohodě zvládne několik týdnů půstu a možná by jí to při tvým až moc pravidelným krmení bylo jen ku prospěchu. Dej jí týden, 14 dní pauzu. Holata v případě tvého hada vůbec neřeš. Ty si pleteš rozkrmování tkaniček s normálně žravým hadem, který si dal týden pauzu. Tvůj pach na myši je hadovi srdečně jedno. Navíc jak už bylo řečeno, pod žárovkou má být okolo 30 stupňů a hada nenechávej s myší bez dozoru. Rosit je akorát tak 2x do týdne, při svlékání samozřejmě častěji, třeba jednou denně, ale přiměřeně, ať tam nemá močál.

Ahoj,
když jsem byla malá a měli jsme hady s užovkou nebyl problém (až na to, že jsme si jí brali když měla 85cm a byla krmena holatama, takže jsme pomalu přecházeli na větší a větší..), ta žrala vždy. Ale krajta ta si sama od sebe dala půst a 9 měsíců prostě žrát nechtěla.
Tím tedy nechci říct, že 9 měsíců pro 70cm guttku je Ok, ale myslím, že i kdyby měsíc nežrala nic se nestane