Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potkani a myši - zákaz prodeje v celé ČR?

Dobrý večer všem. Právě jsem se od soukromého chovatele krmných hlodavců dozvěděla, že od minulého týdne má prý platit v celé ČR zákaz prodeje jakýchkoliv potkanů a myšek, že veškeré chovatele hlodavců objíždí veterina s policií a pokud jim chovatel neumožní vstup a následnou kontrolu, je tato prý vykonána násilně. Víte o tom někdo něco?

Jen by mě zajímalo. Píšeš zákaz prodeje ale pak to popisuješ spíš jako zákaz chovu. Podle mě je to teda hloupost ale nevím, zakázat chovat potkany a myši, to snad ani nejde ne?:P
Ještě kdo asi tak eviduje chov myší, jak můžou najít někoho kdo je chová? To at si máknou všechny obejít ;)

Ne zákaz chovu, ale zákaz prodeje. No asi takhle: chovatel, kterému jsem teď volala s tím, že bych chtěla zase nějaké ty potkany na zkrmení mi řekl, že jich má dost, ale nesmí je prodat, neboť je to zakázané veterinou a policií ... údajně je v celé ČR v potkanech nějaký mor. Také se mi to moc nezdá, proto se ptám, jestli o tom někdo něco ví.

Pokud je po celý ČR v potkanech nějaký mor, tak by to už určitě někdo zjistil a napsal to sem, nebo by to bylo v TV, tam dávaj taky všechno. Nejspíš by to mělo dopad už i na zvířata, která jsou tím krmena. Neni možný že třeba nechtěl jen obchodovat? Nechci se nikoho dotknout ale přijde mi to jako velká hloupost .
To s tím zákazem chovu nebo prodeje jsem myslel tak, že mi asi nikdo nedokáže, že jsem prodal pár mladejch.
Inzeráty s prodejem potkanů / myší jsou pořád ;-)

Kravské neštovice jsou zoonóza-zooantroponóza: nemoc přenosná ze zvířete na člověka(a obráceně). Hadi se, ale bát nemusí, je takové "obecné pravidlo", že většina virových/bakteriálních onemocnění jsou vázány buď na teplokrevné nebo jen na studenokrevné živočichy.Kravské neštovice postihují savce, zejména kopytníky. ;-)