Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivita u krajty královské

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat: Před cca 10 dny jsme si pořídili krajtu královskou. Když jsme ji přivezli byla celkem zvědavá, ale bylo vidět, že se trochu bojí. Po 3 dnech si vzala myš, tak jsme ji nechali trávit a neotravovali jsme ji, ale od té doby je hrozně agresivní, když ji chceme vyndat z terária. Prakticky hned jak se otevře terárium se stáčí do smyčky. Je možné, že je to stále ještě stresem z nového prostředí? Rozhodně ji nerušíme nijak často a vypadá, že si na nové prostředí zvykla dobře. Tak co s tím?
Ještě bych chtěla napsat, že jsem si pečlivě prostudovala všechny články o krajtách tady i další literaturu než jsem si ji pořídila. Ale pro krajtu jsme se rozhodli hlavně pro její údajně mírnou povahu, tak nás tohle překvapilo. Budu ráda, pokud mi poradíte. Díky

Ahoj, tak ja se přidávám k těm, co říkají, ať vydržíte ;) :D hlavně být v pohodě...a NEBÁT SE, při manipulaci nebo vytahování dělat rázné pohyby - ne ale rychlé, no prostě neváhat a opatrně ji čapnout za hlavou :) nejlíp když leží a nevnímá..terárium otvírat tak, aby si toho nevšimla, pokud to jde...nebo nechat otevřený terárium a až si nebude všímat, tak ji zkusit opatrně vzít..pokud se bojíte kousnutí, doporučím si vzít rukavice...když sem se bála svýho agresivního hada, tak v rukavicich jsem si byla daleko jistejsi :D musim rict ze uz se uplne zklidnil, takze rukavice pouzivam akorad tak na myši :D jinak bych tomu nechala čas..klidně měsic...muže to byt klidně stresem z novyho prostředi...hlavně aby tam měla všechny potřebné podmínky...věřím, že se zklidní...a bude to milááček :) hlavne se nebát :) to vím z vlastní zkušenosti...kdyz sem se bala, tak si můj had delal co chce a pěkně u toho syčel :D no a pak sem se bát přestala a jak to najednou šlo :D tak držím pěsti