Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kolik ste dali za své hroznýše

Zdravím uživatele fóra. Rád bych vás poprosil o informace ohledně vašich hroznýšů, jaké formy chováte, kolik ste za ně dali, od koho jste koupili atd...uvažuji o zakoupení nějaké čisté formy v cenové relaci tak od 2 do 4 tisíců. Zatím vlastním pouze mixáka a korálovku. Byl bych vám nesmírně vděčný za nějaké informace. Předem díky.

Není had, jako had. Tedy: není např. HOG, jako HOG. SONORA, jako SONORA apod. Pokud si koupíš mláďata od takových chovatelů, jako je třeba p. Maugg, nebo Stoeckl, u kterých máš jistotu, že jde o špičková zvířata, dáš několikanásobně víc, než u jiného chovatele. Ale také si pak za případná mláďata od takových špičkových zvířat můžeš žádat svou cenu. A věř tomu, že ta špičková zvířata od těch "obyčejnějších" snadno rozeznáš. Tak, snad jsem někoho neurazila :-)

Já bych poradil asi takto. Nikdy bych já osobně od Čecha nekoupil čistou lokalitu Boa, protože a jelikož češi jsou holt češi. Vynalézavý atd.... Já nakupuji zásadně mimo čr. Na některá zvířata mam testy DNA kde se lokalita potvrdila. Chce to si holt připlatit. Had neni zvíře na měsíce,ale na roky takže se snad ta vyšší investice vyplatí. Bohužel zadavatele trochu nechápu řekne mam 2-4tisíce a chci čistou lokalitu. Já osobně bych to řešil tak že si vyhlídnu lokalitu kterou chci a pak ušetřim na koupi. Tohle mi přijde trochu jako nakupování housek. Jsou totiž dost různé jak vzhledově tak podmínkami chovu. Tak jak by řekla Halina Pavlovská: rada na závěr: Pokud chceš čistou lokalitu zajeď pro ni v březnu do Hammu.

K této debatě bych jen řekl že souhlasím s krokodýlem.
Už to že někdo řekne že má na zvířata papíry a doklady má pro mě tu samou věrohodnost jako kdyby řidičáky vydávala paní v trafice.
Nikdo a žádná organizace nemá právo nic takového vydávat a pokud chovatelé prodávají svá zvířata s "papíry" tak je to holý nesmysl a jen jejich soukromá aktivita která nemá jiný význam než udělání dojmu na kupujícího.
Zdravím.

Ahoj. Na svých www máš: Mám zájem o různé formy Boa constrictor imperator.Prosím jen o nabídky imperator nikoli mix (přijdu na to).Nabídky s fotem a cenou prosím zasílejte na uvedenou emailovou adresu.

Můžeš sem tedy napsat, jak zaručeně poznáváš ty čisté imperátory???

U mláděte to s určitostí nepoznám
Je se orientuji podle počtu podocasních štítků atd.....
Jen si myslím že o hadech něco málo vím.:))
A v dospělosti je to už pak jasné.
Mimo to,mám docela dobře zmapován trh s imperátory a sleduji netové debaty.Téměř všichni se chtějí svými boa pochlubit a tak občas šoupnou na net fotku..
Pak jen stačí sledovat IP adresy zda se do toho dotyčný nezamotává.:-)
Chovám hady 20 let a tak mám řekněme na boa a jejich variace nos... :-D
Ale na 100% to nelze říct nikdy,čímž se dostáváme k těm papírům na boa...

No vidíš, píšeš: Mimo to,mám docela dobře zmapován trh s imperátory a sleduji netové debaty.Téměř všichni se chtějí svými boa pochlubit a tak občas šoupnou na net fotku.. A to je to, co tady stále píši. Pokud budu chtít Sonoru, dojedu si např. k Vinnerovi a určitě mám větší jistotu, než když koupím Sonoru, která navíc vypadá trošku jinak, než je "běžně" známo od nějakého Franty Vomáčky z Horní Dolní.

než když koupím Sonoru, která navíc vypadá trošku jinak, než je "běžně" známo od nějakého Franty Vomáčky z Horní Dolní.

A Franta Vomáčka se pak diví, že neprodá ty svý sonory ani za polovic co koupil rodiče od toho Vinnera a lamentuje a naříká na různých forech jek padaj ceny. Snižuje cenu níž a níž, načež ho chovatelská veřejnost - konkurence napadne že "kurví ceny" a pomluví, že za tuhle cenu to musí být mix. A všichni dál kupují sonory s jakýmsi dokladem od Vinnera a v Horní Dolní, Přední Zadní, Praze, Brně nebo Humpolci se hromadí spoustu (nejen) sonor, které nikdo nechce protože "pravá" sonora musí mít papír - za všechny prachy.