Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama - vibrují (třesou se jí) jí zadní nohy

Ahoj,
včera mi přinesli domů agamu vousatou - samici. Prý půl roku starou, ale přijde mi malá na půl roku. Ale také prý dotěď byla s některými sourozenci, takže je to možné.
Ale k dotazu. Včera jsem jí hned dala nažrat a vzala si. Jenže ráno se to válelo v terárku (vyvrhla to). A když leží, třesou se jí zadní nohy. Když jí vezmu do ruku, tak cítím, jak jí ty nohy vibrují.
Co s tím?
Jinak podmínky má u mě dobré, řekla bych. Terárko 120x50x50cm (š,v,h) Zářivku reptiglo 10.0, žárovku reptiglo 2.0 a terarijní bodovou žárovku. Teplota v teráriu je 26-35°C a na kameni přímo pod žárovkou je i 49°C.
Může být nějak "postižena" od předchozího majitele? Nebo je to normální? Co s ní, aby se toho zbavila?

Vyvrhování potravy a dokonce třes končetin je nejčastější příznak fibrózní osteodystrofie - onemocnění z dlouhodobého nedostatku vápníku. Léčí se to velmi špatně. Doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který má zkušenosti s plazy - je potřeba několikrát denně injekčně aplikovat vápník, až přestane chvění lze zahájit podávání vápníku a náhradní výživové kaše sondou do žaludku.