Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitis nasicornis

Chcem sa opytat tych co uz chovaju zmiju nosorohu na to jej " kývanie " hlavou hore-dole, alebo ako to nazvat. Je to naozaj zaujimave a este som to nevidel u ziadneho ineho hada. Viete niekto preco to nasicornisky robia? Aky maju k tomu dvovod ? Chystam sa ju kupit ako svojho prveho jedaka a dufam ze to bude dobra volba na zaciatok. To "funenie a kyvanie" ma velmi fascinuje no neviem prist na to ze preco to robia a ani na internete som toho moc nenasiel ( nic ). Ten jej akt je dobre vidiet na tomto videu. http://www.youtube.com/watch?v=QIpa_neF9CM&feature =channel_page
Změna předmětu, původně: Bitis Nasicornis (halapremek)

Menej vlhko? Hmm... ale ved to je potom postavene na hlavu

Bitis nasicornis dnes již častěji chovaní hadi, v dřívějších dobách,byl problém sehnat hady vůbec,informací o chovu bylo málo, Zvířata se chovala v příliš vlhkém prostředí, importů bylo málo a nebyli tak kvalitní.Dnes je situace jiná, jsou již odchovy, i importovaná zvířata jsou dovážena v mnohem kvalitnějším stavu. Já chovám zvířata odděleně, v jednoduše zařízeném teráriu , jako substrát je vhodný rašeliník, nebo lépe noviny, miska s vodou, ze které stejně z počátku nepijí. Proto, je velmi důležité sledovat, právě toto, příjem tekutin,stabilní teploty, chladnější a sušší chov,než se často předpokládá.
(zkopírované zo stránky K.Abelovského inak www.terrazoona.eu)

Už po několikáté se tu zmiňuje vlhkost a že v biotopu žijí při vodě. Hlavní problém s vlkostí je bujná kultivace bakterií, především pseumonád které v Africe nejsou a jsou hlavní příčinou většiny problémů především respiračního charakteru.
Dále bude řeč o rašeliníku. Podotknul byvh jen pro zajimavost, že obsabuje jód ppdobně jako desinfekční roztoky (Batadin) což způsobuje jeho dobré vlastnosti - neplesnivý a nedrżí se v něm bakterie např: pseumonády..
Myslím že je to tak důležité, že to stojí za zmínku i po 10letech. Samozřejmě jsem to nevymysel já takže zlděkovné emaily posílejte Réza.

Pokud je před svlekem ,vyměnil bych papírové ubrousky za vlhký rašeliník do kterého by se mohla zahrabat.S krmením jsi měl počkat až se svleče.Myslím ,že je velká pravděpodobnost ,že by si vzala sama.Tihle hadi jsou dost náchylní na stres ,coš násilné krmení rozhodně je ,nechal bych jí teď co nejvíc v klidu.