Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - info do začátku

Dobry den, o vikendu sme s pritelkyni byli koupit terarium EXO TERRA, zarivku UVB 60W,koren atd, vybaveni, chtel jsem se zeptat protoze nekdo uvadi rozdilne informace, jak casto sviti leguanovi v terariu,kolik ma mit stupnu v terariu, kolik ma mit % vlhkosti vzduchu, sviti i v noci nebo koupit nejakou zarivku nebo zarovku i na noc? a muze jist hlavkove zeli, nebo bile zeli, nebo cinske zeli, nekdo totiz uvadi zeli vubec, nekdo ano ale ne cinske. prosim tedy o radu co a jak, abych mu neublizil. dekuji predem
Změna předmětu, původně: CO A JAK ZE ZACATKU (halapremek)

Tento rozměr by mohl stačit i dospělému.Osobně bych volil nejdříve menší,ale i toto by šlo,s tím že by se mu muselo dopřát dosti úkrytů(kytky a dosti zavětvit).A nebo ho prozatímně rozdělit a s rostoucí velikostí pak dopřát prostor celý.V takto velkém by ze začátku mohl býti dosti plachý a měl by jsi problém se socializací.

Já bych tak malýho legoše do něj zatím nedával (do terárka těch rozměrů z aukra). A když už, tak určitě bez úkrytů nebo jen s jedním úkrytem třeba za nějakou rostlinou odkud se bude dát v pohodě vytáhnout - zní to možná drasticky, ale "léčba šokem" se mi u nově příchozích mláďat osvědčila nejlíp - daleko dřív se pak aklimatizují, začnou žrát a všeobecně manipulace je pro ně čím dál tím míň stresující, až uplně vymizí. Jinak souhlas s pepem.

Osvětlení - mrkni na tabulku a popis UV zdrojů tady v článcích, možná získáš alepsoň trošku lepší přehled co se týče zdrojů UV. Ovšem je to jen jedna část aspektů světla, všeobecně se dá říct, že čím intenzivnější světlo, tím samozřejmě líp.