Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chronické dýchací potíže u agamy vousaté

Nekdy loni jsem resil problemy s agamou nejaka infekce dychacich cest - tady:
http://tera.poradna.net/q/view/39326-agama-vousata -problem-s-dychanim-chropteni-nesetkali-jste-se-s- necim-podobnym

- slo o samce, ktery je po preleceni antibiotiky doted uplne v pohode, zadny problem. Mam ale pocit ze slop o neco prenosneho, neb od te doby meli podobne priznaky dve samice. Obe taky prelecene antibiotiky, jedna z nich je v poradku, ale druhe se ta nemoc (nebo - stejne priznaky) porad vraci. Je uz 3x lecena - injekce s antibiotiky (antibiotika ruzne, typ nevim, ale byly prave meneny kdyz predchozi lecba byla neuspesna), vzdy po par mesicich a porad to neni uplne v poradku. Stav neni nejak kriticky - ma docela dobrou kondici (kolem 400g/50cm), zere, ale obcas si "zachrchla" - ma porad v dychacim ustroji nejake hleny. Typicky rano - dopoledne, nebo vecer kdyz si lehne - pak spi spis s hlavou oprenou o neco aby ji mela vys.

Nevim - nechci ji dal trapit injekcema, evidentne to antibiotika neresi. (?) Mame ji v oddelenem terarku, ale skutecne nevim jestli muze jit TED o neco nakazliveho, nebo jen o nejaky chronicky stav jako nasledek te puvodni infekce? Podminky jsou v poradku, jak teplotne tak vsim ostatnim... Nesetkali jste se u jesteru s necim podobnym?

Zdravim,
Jednou jsem mel mladou samicku Agamy kocicinske, ktera zniceho nic prestala jist. Po 10 dnech jsem ji vzal k veterinari z okoli a ten ji "nadopoval" vitamonovou injekci. Sice byla o poznani cilejsi ale stejne potravu neprijmala. Zadna pomoc za nedlouho byla jesterk aopet zeslabla a tak jsem na netu vyhledal www.animalclinic.cz tuto kliniku a obratil se na pana doktora Hnizda. Odbornik, ktery udelal rozbor krve, trusu a presne urcil diagnozu. Bylo to drahe ale vedel jsem co se deje. Agamka to sice neprezila protoze mela nefunkcni ledviny ale pristup a metody pana doktora me presvedcili o jeho profesionalite. Od te doby k nikomu jinemu nechodim.

Honza