Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrnutí zadních nohou

AHoj
máme 1,7 roků starého chamíka samečka, týden vůbec nežral a pak ze dne na den mu ochrnuly zadní nohy - stále má snahu se hýbat a v terárku se jakštakš pohybuje. Má snahu pracovat prsty, ale nohy za sebou tahá. Potravu do něho dostáváme "násilím" ale žere. Vitmíny dostává, obalujeme mu cvrčky ve vitamínovém prášku ze zverimexu,navíc ted máme i nějaké kapky, které mu dáváme. Čím to může být - prosím o radu. Dík

Co je MBD? světlo - je to žárovka přímo pro chamíka s UVB zářením, koupená od chovatele a vzdálenost je zavěšena tak 10-15 cm nad větví. vitamíny má Nutri Mix REP pro želvy a plazy a Vitamínové kapky pro želvy a terarijní zvířata ( turtle vit)
ty nám dali přímo na veterině jako doplněk.

MBD je metabolické kostní onemocnění - rachitida, křivice .. Jak se ta žárovka přesně jmenuje - je to důležité a jak je stará ?
Co se týče toho Nutrimixu, nemůžu to momentálně najít, ale vím že jsem ho kdysi používal a na chamaeleu foru (index.php) mě od něho odrazovali, byl tam prý nějaký deficit vápníku. Potom jsem přešel na osvědčenou kombinaci a nikdy jsem žádný problém neměl. A co se týče těch kapek tak tam není vápník vůbec. Osobně si myslím, že se jedná o deficit právě tohoto minerálu. Musíte zvýšit jeho příjem např. Biomin H. Nevím jak krmíte, ale nejlepší je dávat (minerály,vit.)na tzv. střídačku.

Jen takový tip: když jsem potřebovala dostat do chamíka víc vápníku a vitamínů, tak jsem z prášku udělala hustou kašičku a tu pak narvala pod křídla cvrčkovi - taková vitamínová bomba. Samotné obalení hmyzu ve vitamínech nemusí stačit. Ještě není špatné, když umí chamík pít vodu ze stříkačky, pak se dá bez problému nadávkovat tekuté kalcium a víme kolik toho chamík skutečně dostal.

Tím jsem myslel něco takového :
cituji :
ja sem tu cital ze reptivite sa moze davat tak 2x do tydna ze moze doist k predavkovaniu vitaminov a pital som sa Luba a ten my doporucil podavat vytamini takto : roboran h a biomin h 1:1 2x tyzdne , plastin a biomin h 1:1 3x tyzdne a samostatne este 2x biomin h -nebo- Já používám : 2-3x reptivite+ čistý vápník(koupíš v lékarně) 1:1, plastin 2x týdně, 1-2x čistý vápník, někdy neobaluji, a hlavně 1x hladovka-nebo-To co jsi koupil dávkuj 1:1:1/2 (vit jen 2-3 dny a vápník 5* týdně) a mělo by to být OK. Já jeden den vynechávám jakékoli vitamíny a min. přípravky.

Já osobně používám Roboran H+Plastin 1:1 a Biomin H.

O tom reptivitu jsem to našel :
cituji:
Reptivit ma vapniku v sebe pre vyvyjajuceho sa chameleona malo a za dalsie je to zmes koncentrovanych vitaminov cize pravidelnym podavanim dojde k hypervitaminoze. Reptivit davkovat 2-3 krat za tyzden a vapnik pri kazdom krmeni. -nebo- Ještě doplním, že jsem četl na ifauně o vitaminxu-rep samé špatné věci. Hodně mě překvapilo, že prý neobsahuje vápník i když ho mají uvedený na obale.

Zdravím. Možná je to blbost, ale napadlo mě jestli by mu nepomohl vitamín B. U psů a koček jsou dobré výsledky s podáváním B-komplexu při ochrnutí zadních končetin. Mám s tím vlastní zkušenost u kocoura, který se po měsíci podávání B-komplexu úplně uzdravil. Nevím ale v jaké formě by se podal chamíkovi. Třeba bude mít někdo nějaký nápad.

Dobrý den, mohla bych se zeptat jestli b-komplex normální i pro nás... protože nám právě ochrnulo koťátko... celý měsíc svého života bylo v pořádku a najednou z ničeho nic se nemůže postavit na zadní nožičky .... snaha je vidět někdy má tiky v nožičkách ale většinou je za sebou pouze tahá :-(

Zdravím, taky bych se přikláněla k problémům s hladinou vápníku. Ale z popisu nní moc jasného. Co zdroj UVB, bez vit D3, který získává cham z kvalitního UVB záření do něj můžete cpát vápník horem dolem a nebude to mít efekt. Nespadl náhodou - byla by fajn nějaká fotka chama, terárka, víc info k podmínkám chovu.