Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrnutí zadních nohou

AHoj
máme 1,7 roků starého chamíka samečka, týden vůbec nežral a pak ze dne na den mu ochrnuly zadní nohy - stále má snahu se hýbat a v terárku se jakštakš pohybuje. Má snahu pracovat prsty, ale nohy za sebou tahá. Potravu do něho dostáváme "násilím" ale žere. Vitmíny dostává, obalujeme mu cvrčky ve vitamínovém prášku ze zverimexu,navíc ted máme i nějaké kapky, které mu dáváme. Čím to může být - prosím o radu. Dík

Zdravím. Možná je to blbost, ale napadlo mě jestli by mu nepomohl vitamín B. U psů a koček jsou dobré výsledky s podáváním B-komplexu při ochrnutí zadních končetin. Mám s tím vlastní zkušenost u kocoura, který se po měsíci podávání B-komplexu úplně uzdravil. Nevím ale v jaké formě by se podal chamíkovi. Třeba bude mít někdo nějaký nápad.

Dobrý den, mohla bych se zeptat jestli b-komplex normální i pro nás... protože nám právě ochrnulo koťátko... celý měsíc svého života bylo v pořádku a najednou z ničeho nic se nemůže postavit na zadní nožičky .... snaha je vidět někdy má tiky v nožičkách ale většinou je za sebou pouze tahá :-(

Zdravím, taky bych se přikláněla k problémům s hladinou vápníku. Ale z popisu nní moc jasného. Co zdroj UVB, bez vit D3, který získává cham z kvalitního UVB záření do něj můžete cpát vápník horem dolem a nebude to mít efekt. Nespadl náhodou - byla by fajn nějaká fotka chama, terárka, víc info k podmínkám chovu.