Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak moc je chov myší výdělečný??

Zdravím všechny,
chtěl bych si založit chov myší, ze začátku tak 3 chovné skupiny. Mám totiž dva hady(nejspíš je budu ale rozšiřovat) a ve zverimexech, v mým městě, neustále nemají myši.
Tak sem se chtěl zeptat někoho kdo má zkušenosti s chovem myší, jestli je prodává a jestli to má aspoň nějaké výnosy. Nepředpokládám že to bude horlivá částka, ale aspoň aby se to vyplatilo. Mám v plánu se domluvit s majteli těch zverimexů zda by měli zájem, pak bych popřípadě rozšířil chov. dále bych mohl jezdit na burzu do brna prodávat, ale tam je docela dost už prodejců s myšima, tak nevím. A taky mám dost přátel kteří by určitě odebírali myši pro svoje hady.
Takže pokud má někdo nějaké rady či připomínky k chovu tak sem s nimi.
Zajímá mě to hlavně po finanční stránce(zní to blbě ale myslím tento dotaz:-) ) pořizovací náklady by mě taky zajímaly.
Tak zatím díky

P.S. Ještě by mě zajímal chov potkanů a mastomyší, zda se to dá také dobře prodávat, nebo je poptávka jen po bílých?

No podle mého si na tomhle opravdu moc nevyděláš...maximálně pár korun. Chov pro svou potřebu je OK (já nemít své potkany, tak to chudáci hadi-jsou u nás prostě k nesehnání) ale takhle? Když spočítám všechny náklady, starosti s chovem a ještě navíc, když to potom hodím do zveráku za poloviční cenu? Podle mě se to nevyplatí. Když už, tak je prodávat sám bez zveráku...

teda nevim nevim, ale v leckerym zveráku je polovina prodejní ceny myší stále vyšší než prodejní ceny myší na burze :-). Myši se nevyplatí, potkani jsou o ničem jinym... ale je to dost práce, granule nejsou zadara a bez nich velkochov nejde. Topit elektrikou v zime? Tak to se rovnou můžeš s výdělkem rozloučit. Víc psát nebudu, musíš si to spočítat. Taky ve větším chovu musíš mít vet kontrolu, živnosťák, navíc na chov muselo být vždy prokázano, že máš na to znalosti atd.... Chov pro sebe nebo i pár známých můžu jen doporučit, případně sem tam nějakej přebytek do zveráku, ale jet tak, že na tom budeš chtít vydělat, to není malá investice, nekrátká návratnost a předevšim na to nebudeš mít prostor, případně čas. Tunu granulí taky nedovezeš jen tak něčim a kupovat po 10-25kg není zrovna rentabilní.

teda nevim nevim, ale v leckerym zveráku je polovina prodejní ceny myší stále vyšší než prodejní ceny myší na burze

Přiznávám, jak je to s myšákama nevím...bral jsem to podle potkanů :-)
U nás když se vyskytnou potkani ve zveráku, tak v jednom za 21Kč/ks a v druhém dražším za 30Kč/ks.
Takže v tom prvním ti víc jak 10Kč/ks nedá v druhém max. 15 Kč ale spíš méně. A na burze? Co jsem si tam naposledy kupoval do chovu, tak chtěli 20-25Kč/Ks...takže taky nevím nevím ;-)