Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem voda s povlakem

Dobrý den,potřebovali bychom radu zkušeného...Nedávno jsme si pořídili vodní želvičku a po 2 dnech,kdy se vymění voda je na povrchu bělavý šlem a voda se pomalu zakaluje do bíla.Po výměně za 3 dny je všechno strašně slizké...Je tam 8l vody a filtr je na 50-100l,tak si myslím,že by to měl zvládat...Děkuji za pomoc

Tak otázka jak je filtr umístěn - měl by hýbat hladinou, tím se zabrání tvorbě povlaku.
Dále:
1. pokud se voda barví do běla (mléčný zákal), může se jednat o invazi nálevníka. Toho lze zlikvidovat pomocí přípravku Sera Nitrivec. Jedná se o násadu nitrifikačních bakterií (likvidují biologický odpad). Nitrivec je potřeba denně dávkovat do vody po dobu 1 týdně (alespoň). Nebojte se předávkování, jedná se o biologický přípravek. Důležité je po celou dobu NEMĚNIT VODU! Takže tolik k tomuto, tedy jestli je to nálevník...

2. 8 litrů vody je strašně málo, budete mít s udržením čistoty neustále zbytečně mnoho práce. Doporučuji větší nádrž, pro mládě alespoň 20 litrů, klidně i víc. Nejen v akvaristice, ale i u želv platí - čím větší objem vody, tím míň práce s tím (a starostí). Pochopitelně s patřičnou technikou...

Filtr hladinou pohybuje,ale povlakem jen točí.Zkoušeli jsme doporučený přípravek sera aquatan,ale nic se nezměnilo.Prý by želva měla mít tolik vody,aby když se postaví na zadní,měla hlavu na hladině.Je to pravda,nebo může mít vody více?Samozřejmě,že bude mít místo kam vylézt úplně...Děkuji za pomoc

Prý by želva měla mít tolik vody,aby když se postaví na zadní,měla hlavu na hladině.

kdysi jsem měl želvy nádherný v obřím akvárku 1m hlubokym, takž to potřeba není, opravdu čím víc vody tím lépe, ale je nutné zajistit jim výlez na souš, kde se můžou "slunit"

Tak tak, vodní sloupec klidně přidat, pokud bude místo k výlezu. S větším množstvím vody by se měly potíže s vodou snížit. Jinak Aquatan je v tomto případě k ničemu, ten má na starosti zbavit vodu chloru, těžkých kovů apod., s čistotou to nemá nic společného. Používá se v akvaristice při zakládání akvária/ výměně vody, u želv je, řekl bych, zbytečný. Mléčný zákal ale zlikvidujete jak jsem psal výše, pomocí Nitrivecu, tedy v případě, že se jedná o nálevníka a ne jen nestíhačku filtru...(málo vody).

Jinak krmení určitě rozšiřte o rybičky (sušené, mražené, živé), kuřecí maso, šneky...pestrost je důležitá. Když granule, tak Sera reptile professional- Carnivor.;-)

Tak jsem o víkendu přidal vodu a zatím to vypadá dobře.Ještě s tím nitrivecem počkám a uvidíme.Každopádně,můžu ho tam dávat i když je ve vodě želva?Dle návodu se mají žvížata vkládat po 24 hodináchh nalití nitrivecu...Koupil jsem i doporučené granule,ale jedna granule má velikost hlavičky želvy:-)Hodil jsem jí jednu a spíš to vypadalo jako týrání,než krmení...:-)

Granule se rozmočí a půjde to. Ale jak bylo psáno, měly by tvořit spíš menší část potravy.
Jinak ano, na nitrivecu to psané je, ale jedná se o situaci kdy člověk zakládá akvárium, upraví vodu a nadávkuje tam Nitrivec, tím vlastně vysadí do akvária, potažmo filtru zmiňované bakterie. No a 24 hodin trvá, než se bakterie řádně usadí ve filtru a ten je pak plně funkční. Takže proto ta 24 hodin lhůta, ne proto, že by škodil zvířatům, ale proto, aby ryby šly už opravdu do hotového akvária. Jedná se o biologický přípravek, u kterého údajně nevadí až stonásobné předávkování - já to nezkoušel, ale dávkuju ho by vočko:-)
Jinak je možný, že to bylo malým objemem vody, ještě klidně vydržte...