Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem voda s povlakem

Dobrý den,potřebovali bychom radu zkušeného...Nedávno jsme si pořídili vodní želvičku a po 2 dnech,kdy se vymění voda je na povrchu bělavý šlem a voda se pomalu zakaluje do bíla.Po výměně za 3 dny je všechno strašně slizké...Je tam 8l vody a filtr je na 50-100l,tak si myslím,že by to měl zvládat...Děkuji za pomoc

Předmět Autor Datum
Tak otázka jak je filtr umístěn - měl by hýbat hladinou, tím se zabrání tvorbě povlaku. Dále: 1. pok…
Arutha 28.02.2009 18:52
Arutha
3. čím jí krmíte?
West day1-pošuk 28.02.2009 20:03
West day1-pošuk
Krmíme ji zn.Vitakraft Reptile mixed a sušenými malými krevetami
Hofi 01.03.2009 17:55
Hofi
Filtr hladinou pohybuje,ale povlakem jen točí.Zkoušeli jsme doporučený přípravek sera aquatan,ale ni…
Hofi 01.03.2009 17:54
Hofi
Prý by želva měla mít tolik vody,aby když se postaví na zadní,měla hlavu na hladině. kdysi jsem měl…
Uroboros 01.03.2009 18:15
Uroboros
Tak tak, vodní sloupec klidně přidat, pokud bude místo k výlezu. S větším množstvím vody by se měly…
Arutha 02.03.2009 08:35
Arutha
souhlas s ARUTHA jen na doplnění-jde pravděpodobně o to,že filtr je nový nebo příliš často a důkladn…
viper 02.03.2009 21:46
viper
Jinak krmení určitě rozšiřte o rybičky (sušené, mražené, živé), kuřecí maso, šneky...pestrost je důl…
krokodýl 03.03.2009 09:37
krokodýl
Tak jsem o víkendu přidal vodu a zatím to vypadá dobře.Ještě s tím nitrivecem počkám a uvidíme.Každo…
Hofi 04.03.2009 08:37
Hofi
Granule se rozmočí a půjde to. Ale jak bylo psáno, měly by tvořit spíš menší část potravy. Jinak ano…
Arutha 04.03.2009 08:51
Arutha
Ahááááááá,takhle:-)Tak už to chápu:-)Voda se zase začala barvit,takže to udělám znovu od a do z.Díky…
Hofi 04.03.2009 22:57
Hofi
Neé, hlavně neměnit vodu!!!! Jestli se jedná o nálevníka, jenom mu výměnou vody pomůžete... poslední
Arutha 05.03.2009 11:59
Arutha

Tak otázka jak je filtr umístěn - měl by hýbat hladinou, tím se zabrání tvorbě povlaku.
Dále:
1. pokud se voda barví do běla (mléčný zákal), může se jednat o invazi nálevníka. Toho lze zlikvidovat pomocí přípravku Sera Nitrivec. Jedná se o násadu nitrifikačních bakterií (likvidují biologický odpad). Nitrivec je potřeba denně dávkovat do vody po dobu 1 týdně (alespoň). Nebojte se předávkování, jedná se o biologický přípravek. Důležité je po celou dobu NEMĚNIT VODU! Takže tolik k tomuto, tedy jestli je to nálevník...

2. 8 litrů vody je strašně málo, budete mít s udržením čistoty neustále zbytečně mnoho práce. Doporučuji větší nádrž, pro mládě alespoň 20 litrů, klidně i víc. Nejen v akvaristice, ale i u želv platí - čím větší objem vody, tím míň práce s tím (a starostí). Pochopitelně s patřičnou technikou...

Filtr hladinou pohybuje,ale povlakem jen točí.Zkoušeli jsme doporučený přípravek sera aquatan,ale nic se nezměnilo.Prý by želva měla mít tolik vody,aby když se postaví na zadní,měla hlavu na hladině.Je to pravda,nebo může mít vody více?Samozřejmě,že bude mít místo kam vylézt úplně...Děkuji za pomoc

Prý by želva měla mít tolik vody,aby když se postaví na zadní,měla hlavu na hladině.

kdysi jsem měl želvy nádherný v obřím akvárku 1m hlubokym, takž to potřeba není, opravdu čím víc vody tím lépe, ale je nutné zajistit jim výlez na souš, kde se můžou "slunit"

Tak tak, vodní sloupec klidně přidat, pokud bude místo k výlezu. S větším množstvím vody by se měly potíže s vodou snížit. Jinak Aquatan je v tomto případě k ničemu, ten má na starosti zbavit vodu chloru, těžkých kovů apod., s čistotou to nemá nic společného. Používá se v akvaristice při zakládání akvária/ výměně vody, u želv je, řekl bych, zbytečný. Mléčný zákal ale zlikvidujete jak jsem psal výše, pomocí Nitrivecu, tedy v případě, že se jedná o nálevníka a ne jen nestíhačku filtru...(málo vody).

Jinak krmení určitě rozšiřte o rybičky (sušené, mražené, živé), kuřecí maso, šneky...pestrost je důležitá. Když granule, tak Sera reptile professional- Carnivor.;-)

souhlas s ARUTHA jen na doplnění-jde pravděpodobně o to,že filtr je nový nebo příliš často a důkladně propíraný,tím pádem je jeho funkce degradována na pouze mechanickou-denitrifikační bakterie které zajištují biologickou funkci(a o tu jde především) nemají šanci.Doporučil bych filtr prát jen v případě nutnosti a šetrně,nejlépe v odstáté vodě(bakteriím nedělá dobře chlor) a z téhož důvodu čerstvou vodu na vyměnění nechávat předem odstát.Vytvoření bakterií nějakou chvíli trvá,jak zde bylo řečeno lze ho urychlit koupí "násady" např Sera Nitrivec,Tetra Bactozym ....efektivnější a levnější je proprat již zaběhlý filtr z jiného akvária nebo želvária a ten kal vylít k do svého-vypadá to sice hrůzně ale funguje to skvěle...i tak ale potom chvilku trvá než se bakterie rozmnoží na optimální počet.
Ještě jedno doporučení-vcelku dobře funguje na kvalitu vody i vápníková "želvička" co se prodávají v obchodech se zvířaty,jak se pomalu rozpouští udržuje PH vody v zásadě -vodě při biologickém znečištění klesá PH a o to větší má tendence se kazit.

Jinak krmení určitě rozšiřte o rybičky (sušené, mražené, živé), kuřecí maso, šneky...pestrost je důležitá.

Kuřecí maso bych klidně nahradil holetem (u větší želvy myší), rybičky bych dával hlavně čerstvé, šneky určitě taky, přidal bych žížaly, občas i hmyz. Z granulí lze občas zpestřit např. pstružími a jen velmi zřídka možno dát i pár kočičích, ale obecně bych granule nechal až jako poslední možnost. Při častém zkrmování ryb nezapomeňte na vitamíny B (např. B kompositum, B komplex aj.).

Tak jsem o víkendu přidal vodu a zatím to vypadá dobře.Ještě s tím nitrivecem počkám a uvidíme.Každopádně,můžu ho tam dávat i když je ve vodě želva?Dle návodu se mají žvížata vkládat po 24 hodináchh nalití nitrivecu...Koupil jsem i doporučené granule,ale jedna granule má velikost hlavičky želvy:-)Hodil jsem jí jednu a spíš to vypadalo jako týrání,než krmení...:-)

Granule se rozmočí a půjde to. Ale jak bylo psáno, měly by tvořit spíš menší část potravy.
Jinak ano, na nitrivecu to psané je, ale jedná se o situaci kdy člověk zakládá akvárium, upraví vodu a nadávkuje tam Nitrivec, tím vlastně vysadí do akvária, potažmo filtru zmiňované bakterie. No a 24 hodin trvá, než se bakterie řádně usadí ve filtru a ten je pak plně funkční. Takže proto ta 24 hodin lhůta, ne proto, že by škodil zvířatům, ale proto, aby ryby šly už opravdu do hotového akvária. Jedná se o biologický přípravek, u kterého údajně nevadí až stonásobné předávkování - já to nezkoušel, ale dávkuju ho by vočko:-)
Jinak je možný, že to bylo malým objemem vody, ještě klidně vydržte...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru