Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dispholidus typus-Boomslang

Zdravím,prosím Vás má nekto skúsenosti s chovom týchto Boig.Jedákom sa nevenujem dlho a chovám toxicky menej významné druhy.Tento had ma pritahuje svojou eleganciou,nádhernými očami,variabilitou sfarbenia a stromovým sposobom života(skoro všetko,čo chovám sú stromáci).Nebudem ju mat tento a pravdepodobne ani buduci rok,proste len mapujem terén.
Takže by ma zaujímalo:
-potrava:v prírode uprednostnujú lov chameleonov menej vtákov a malých cicavcov.Videl som dost fotiek z terárií,kde požierajú myši-je teda prechod na takúto stravu problémoví?
-pomalé asi nebudú,ako je to ale s ich agresivitou?
-toxicita,mám knihu p.Jiřího Valenty takže mám načítané,ale jedové zuby má niekde v úrovni oka,jed do koristi dostáva prežvachovaním ,takže značné množstvo jedu sa do tela bez žvíkaní dostane len tažko,alebo nie?
A nakoniec malá podotázka:k tomu aby som sa dostal k chovu hadov typu Boomslang,neskor Dendroaspis atd. potrebujem nabrat skúsenosti s menej toxic. boigama a elapidy.Ktorý had je teda vhodný ako taká vstupná brána do chovu Elapidae.Viem ,že to nie je lahké zodpovedat,ale nemožem si hned dovolit N.naja,D.polylepis atd.Rozmýšlam nad B.dendrophilla,alebo A.lubricus.
Za akékolvek informácie vopred dakujem.

loading...

Tak je pánové mám,jsou krásní,černí,ale zatím pořád vegetují v ubykaci,jak bude možnost,tak je sem blejsknu.:-)Každopádně co se týče manipulace,tak jsem vypozoroval,že pokud umíš s záčkem pořádně,tak kleště nepotřebuješ-je třebas dost dobrý si to natrénovat na trimeresurách:-)

Čavec,omluva,ale byl jsem bez netu a arbeitu mnoho........co napsat,samec je v poho,celý dny se vyhřejvá venku,baští střední potkany-dva za cca 14-20dní.při vyrušení buď okamžitě prchá do úkrytu nebo se nafoukne a útočí na jakýkoliv podnět........jakmile pořídím pořádný foto,tak je sem kydnu........čuuuuuuuuuuuuuuuuuuuus

Ahojte,@Radar-neviem ci si narazil na clanok od Theryho Phillipa o rozmnozovani Boomslangov na reptilechannel.com ,kde spomina dospelost v 2-3 rokoch.Pre Teba by bola asi uzitocnejsia informacia pri akej dlzke dospievaju.Je tam zmienka ,ze pri dlzke 3 stop su v adultnom sfarbeni-treba to preluskat,ja som to prebehol moc narychlo.Neviem tu teraz pridat link cez telefon,tak ak by niekoho zaujimal ten clanok ,tak staci zadat do googlu boomslang sexual maturity,prip.este k tomu reptilechannel.com.Clanok sa mi zda byt celkom slusny a Therry je kapacita vo svete teraristiky.dufam ze som aspon trochu pomohol...

Čau, zatím nechovám, ale v budoucnu určitě přijdou na řadu. Zhruba před půl rokem jsem se o ně dost zajímal, posháněl info a něco načetl. Už skoro byli doma, nakonec to ztroskotalo na tom, že dokud nebudu se neodstěhujem do vlastního, tak doma nebudou. Nebudu to dále rozvádět(tchýně)]:(

Na jednom zahraničním foru jsem byl v kontaktu s chovatelem ze Švédka, který je odchovává. Snad by je po někom dopravil i do Hammu, byl jsem natěšený jako malý, že budou doma, pak to ale ztroskotalo na výše uvedených důvodech.

Chlápek říkal že když tě rafnou, nebo škrábnou tak je to v pohodě bez větší toxikace. Ale že je není radno podcenovat, že žvýknou docela rychle. Myši mu brali běžně i odchytové kusy, ale jednou za čas dával defektní chameleony, žrali jakékoliv. Ubikace byli zařízené úplně stejně jako pro D.viridis, D.jamesoni(budky, hodně větví, prostor). Velikost 150x150x200 pro pár. Na přílišné vlhkosti si nepotrpí, stačí porosit 2-3x do týdne. Na teploty a vlhkosti to jsou parádní hadi, měl je v pokojovkách, terária nedotápěl.

Jsou to informace získané od výše zmíněného chovatele, nejsou mé. Snad brzy budu moct předat i svoje.

Osobně, jestli se ti líbí tak jdi do nich.8-)

Jenom tak nějak co mi říkali lidi co boomslangy chovali. Jsou to údajně naprosto bezproblémová zvířata když dorazí v dobrým stavu a co se týče odchovů tak úplně bez problémů, akorát skrmíš nějaký gekony nebo chamíky no. Jinak ty velký zuby mají přímo pod očima a vlastně každým kousnutím tě okamžitě trefí i s nima, takže radši opatrně, sám jsem ty zuby viděl a nic moc:D. Rosení 2-3 týdně mi přijde zbytečný u nich. Co se týče množení tak je to taková užovka, když si budou sedět tak to pojede bez problémů.

No diky vsem... :-) Nacteno mam a toxicita neni zanedbatelna, neni se radno nechat kousat.. Videl jsem dost fotek a zuby maj na "rear fanged" dost slusny. Mozna ze skrabanec bude jeste na pohodu, ale kousanec bych uz radsi konzultoval u Dr. Valenty... Moji maj byt NZ 2011 a zerou mysi, ale chamy mam taky obcas v planu, pro radost. :-D Ale priapadaj mi dost velky, na maximalne rocni hady. I zbarveni uz neni "baby".. Co se tyce mnozeni nakou predstavu mam a mam v planu jim svitit, pac s tim to bude souviset.. ;-) Dokonce o inkubaci jaem neco nacetl, tak jsem celkem pripraven.. Uz jen terarko a jet do Hammu pro ne...

Edit- Na zivo jsem je videl pred par lety u T.Mazucha a byli to krasni hadi. I celkem zvedavi.

Tak podobnost tam je, ale dokavad neuvidis z blizka, tak 100% vedet nebudes.. Zkus kontaktovat T.Mazucha (Teraechis) , ten boomslangy choval delsi dobu, ale taky mel spis tu Tanzanii. Urco bude neco vedet, nebo napis na Venomland. Ja se do nich teprve taky poustim a jsem ve fazi E-learning :-D (jak se tu nekde zabavne psalo) :-D

Pokud jde o uklid, tak je treba strkat ruce do teraria nezdrave casto ! Jsou to prasata, ale malo stromaku premysli kam ulozi hovnajz ze ;-) Uz jsem zazil "prekerni situaci" a takovej boomslang v bojovem rezimu, je taky sranda.. Dnes jsem videl v plne parade a rychlosti. Je to jizda. Ale fascinujici, mam se jeste co ucit.. ::) (kousanec mi nehrozil) Vic jindy, nejdrive jsem slibil jedne dame. ;-)

Timto chci VELMI PODEKOVAT Meldovi, za venovani Chamaeleo calyptratus ke krmnym ucelum.. :-) Video se mi bohuzel nepovedlo, pri lovu se mi na potvoru, zasekl fotak... ::) Tak alespon techto par fotek mi snad napravi reputaci a predvedou to, o cem se tu na TP takovou dobu bavime.. :-) Mel to za sebou rychle..

[2qiy6v7.jpg]
[2s0frdz.jpg]
[mt83f7.jpg]
[zoln7.jpg]
[34qx07s.jpg]
[3587x8g.jpg]
[j7fa6c.jpg]
[2wodp40.jpg]
[2nrkgas.jpg]
[2nb4meh.jpg]
[dliwy9.jpg]
[2i9m8hi.jpg]

hezký fotky i zvířata Radare ;-)možná by je stálo za to občas poslat jako návrh možného řešení na dotazy typu: můj chameleonek pepíček má zavřená očička padá z větvičky a nevystřeluje mu jazýček :-D.... "pepíčkům" by se zkrátilo utrpení,výsledek jejich "chovu" by vyšel nastejno :x:,Boomové by mněli přirozenou stravu,a navíc ušetříš :puff:
abych nebyl ůplně za necitu mohl bys jim oplátkou natisknout návod na chov nového pepíčka a věnovat sáček roboranu ]:)

Diky Dane. :-) Ono uz tutok na TP nekolikrat probehlo, ne ze ne.. :-D S Pepicky a pod. Problem je v tom, ze tihleti "Pepkove" se pak tahaji na veterinu a prelecuji ruznymi preparaty a takove krmivo se zas svym "boomoom" bojim davat, abych si je "neodpalil".. Tahle krasna zvirata moc k mani nejsou, na rozdil od jemenu, co si lidi kupuji jako "spotrebni zbozi".. Ale je mi jasny, jakym smerem to miris. :puff: Bylo by krasne, o tom zadna. :-) Necita nejsi, je to proste tak..