Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sterilizace hadů rentgenem?

Zdravím všechny.

V knize Hroznýši a krajty" od M. Kociána na str. 19 čtu: ... může se vám stát, že had bude sterilizovaný rentgenovými paprsky - proč, to pochopíte, když si uvědomíte, že každé mládě narozené nebo vylíhlé v zajetí kazí dovozcům zvířat obchody.

a proto se ptám: je takováto praxe vůbec možná???

To by mně zajímalo, který chovatel má přístup k rentgenu. Pro provozování rentgenového přístroje je nutné mít hromadu povolení a školení, dále mít na to speciální místnost, z Úřadu pro jadernou bezpečnost chodí na kontroly... no fakt si to nedovedu představit.
A veterinární lékař, který toto všechno má, by se snad k takové hovadině nikdy nesnížil.