Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem použití silikonu

ahoj, je nutné silikon po vytvrdnutí opláchnout vodou? vytvořila jsem tera pozadí z polystyrenu, akva.silikonu a lignocelu, mám pozadí nějak opláchnout? díky všem za odpovědi

a ještě dotaz, můžu nechat pozadí-silikon vytvrdnout přímo v teráriu? budou jej obývat pralesničky, ale ty tam přijdou až v úterý, tak jestli ty výpary během tvrdnutí silikonu nejsou nebezpečné, terárko bych nechala větrat, díky

ahoj, oplachovat to nemusíš, ale rozhodně tím nic nepokazíš. Já bych to třeba pro jistotu po vytvrdnutí polél vařící vodou už kvůli tomu lignocelu, a pak nechal uschnout. Můžu vidět to tvoje pozadí na fotce? Žabkám sice nerozumím, ale moc mě zajímá jak takové pozadí s lignocelem vypadá.

Na tu vařící vodu bych si dal pozor, pravděpodobně by vám zbylo pozadí, ale skleněné terko zřejmě nikoliv. Hodně záleží na vrstvě, vytvrzení probíhá zpravidla rychlostí 1mm za 24hod. Žabky bych tam nedával rozhodně do té doby, dokud v uzavřeném terku bude cokoliv cítit a ještě bych si přidal pro jistotu jeden den.