Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lihnuti - jak dlouho se vam klubou ?

Zrovna se nam lihnou drobecci, 72 den inkubace (28°C v inkubatoru)...jen se jim z tech vajec nejak moc nechce. Jake jsou vase zkusenosti, jak dlouho trva nez vyleze mlade uplne ven z vejce?

Loni jsme inkubovali pri teplote o stupen nizsi = delsi inkubace (88 - 104 dnu tusim), ale pokud se to uz zacalo lihnout tak mi to prislo rychlejsi nez ted. :?:

jak dlouho trva nez vyleze mlade uplne ven z vejce?

asi tak 2 hoďky až 2 dny :-)

Občas se stane, že se mláďata jen prořežou a z vajec nevylezou (zemřou a ani násilný vyndání jim nepomůže, taková mláďata vypadají úplně stejně jako jiná běžná - velikost, bez deformací...), příčina mi není moc jasná, ale tipnul bych špatněj výživovej stav samice v období gravidity, ale kdo ví.

Využiji vlákna,nechci zakládat nové.
Naskytl se mi problém, mám dvě snůšky od agam (od dvou samic) první snůška v inkubátoru 75dní, krásně rostli všechno v pohodě, ale teď začínají odcházet (propadávají se, hnědnou, jako by hnijou), teplota pořád stejná 28stupňů, vermikulit stalé stejně vlhký. Druhá snůška také zatím krásně roste ( 44 dní od snůšky), ale mám strach že začne dělat úplně to samé jako ta první. Nějaký nápad co je špatně, jak se tomu vyvarovat?