Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Elaphe schrencki

Ahoj všichni co jste tu .Chci se zeptat jestli je vhodné pro Elaphe schrencki ( užovku amuurskou ) substrát rašelina s pískem přepálená v troubě ,abych se zbavil různých roztočů. A kolik by měla mět vlhkosti . Předem díky za odpovědi.

substrát rašelina s pískem přepálená v troubě ,abych se zbavil různých roztočů.

Vynechal bych to přepejkání, tím se zkazí v substrátu to dobré - příznivě působící mikroorganismy a navíc v čistém písku a čisté rašelině nic hrozivého není. Osobně pro hady s mírného pásu používám i tzv. listovku (bukovou nebo dubovou), suché listí, mechy, trouchnivé omechované dřevo atd.

A kolik by měla mět vlhkosti

No, tak nějak normálně, jako když si někde v lese nebo na louce. Prostě by měla mít možnost se zahrábnout do substrátu pod úkryt, kde je vlhčeji. A sušší výhřevné místo. Rosí se dle potřeby 2x - 3x týdně.

A nemají rády moc vysoké teploty a chtějí solidní zimování.