Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak na chvostoskoky

ahoj, objevila jsem v květináči něco, o čem si myslím, že jsou to chvostoskoci, je jich tam hrozně moc a chtěla bych je využít jako krmivo pro pralesničky, jen mi tedy přijdou hodně hodně drobouncí-tak 1mm, neznáte nějaký fígl, jak ty malý potvory z rašeliny dostat abych je mohla sesbírat a dát žabkám? díky

Chvostoskoky je nejsnažší pěstovat na dřevěném uhlí, z něj se dají normálně vyplavit vodou a přes sítko vodu přecedit a chvostoskoky pak vyklepat žabkám. Možná by to šlo i s rašelinou- vytopit vodou, rašelina klesne, chvostoskoci budou plavat tak je sebrat lžící a nechat je množit na uhlí. Pokud jsou to bílé 1 mm velké breberky, které jakoby poskakují, budou to skoro určitě chvostoskoci. Jinak v terárku nijak neškodí.