Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak na chvostoskoky

ahoj, objevila jsem v květináči něco, o čem si myslím, že jsou to chvostoskoci, je jich tam hrozně moc a chtěla bych je využít jako krmivo pro pralesničky, jen mi tedy přijdou hodně hodně drobouncí-tak 1mm, neznáte nějaký fígl, jak ty malý potvory z rašeliny dostat abych je mohla sesbírat a dát žabkám? díky

hej su to chvostoskoci ja ich mam v terarku a preto aj ked prehliadnem trus po zabke(to sa stava malokedy ale stane sa)tak je za par dni prec uz tam proste neni pozbierat ich asi nepozbieras proste si do misky daj tu hlinu a daj tu misku do terarka ked niaky vyleze tak ho proste zabka zje ale krm ich aj tak ze to budes videt inaou potravou asi im davas octomilky ze??

Chvostoskoky je nejsnažší pěstovat na dřevěném uhlí, z něj se dají normálně vyplavit vodou a přes sítko vodu přecedit a chvostoskoky pak vyklepat žabkám. Možná by to šlo i s rašelinou- vytopit vodou, rašelina klesne, chvostoskoci budou plavat tak je sebrat lžící a nechat je množit na uhlí. Pokud jsou to bílé 1 mm velké breberky, které jakoby poskakují, budou to skoro určitě chvostoskoci. Jinak v terárku nijak neškodí.

takže se dají chovat na krmení stejně jako octomilky, jen místo ovoce jim dát uhlí, jak rychle se množí? rychleji či pomaleji než octomilky-vyplatí se jejich chov? už jsem párkrát četla, že se chovají pro pralesničky, ale jsou tak drobouncí, že to mají žabky asi jen jako chutovku