Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Darování trnorepů skalních

Dobrý den, nejsem chovatel terarijních zvířat, ale studuji biologii a tak se ke mě dostala nabídka k darování zabavených trnorepů skalních, pro které ministerstvo vyhlásilo mimorezortní výběrové řízení. Obracím se s touto nabídkou jen na zkušené chovatele, kteří jsou schopni a ochotni se o tyto zvířata starat. Exempláře budou novému majiteli darovány státem pokud bude vybrán. Prosím ty, kteří by to chtěli zkusit ať se mi ozvou na můj mail (petr_vach@seznam.cz) a já jim přepošlu mail s podmínkami a informacemi. Děkuji
Petr Vach

Já jsem zkoušela krmit sušenými květy. Na farmě python mají zkušební balení asi za 25 kč. Tak jsem zkusila nějakou tu směs květů. A zdlábnuli to hnet, ale ne sušený bylinky mi kašlali. Takže jen květy. Suchý dávám červenou čočku, fazole, oves,naklíčenej hrášek, a sušený květy v zimě.
Megaraykou svítím celý den. Zvířata si pod ní vlezou kdy chtějí.

Mohou třeba i kukuřici, atd????

Nevím, co je atd.:-), ale kukuřici i jiná tvrdá semena zvládnou. V podstatě jim lze namíchat nějakou fajn obyž směsku obilnin (klidně 60-70%), luštěnin, trochu slunečnice, klidně i trochu té kukuřice. To vše doporučuju ještě řádně promíchat s nutrimixem pro nosnice a nechat volně k dispozici na mělké misce. Jedou v tom hlavně přes zimu.:-)

Když dávám na zeleninu, tak hustěji "pocukruju", zrní a hmyz prostě "protřepu" v dostatečném množství v nějaké piksle z víčkem, aby se to dost obalilo. Zrní může být přímo v troše nutrimixu na misce nasypáno. Vitamínu rozpustných v tucích tam zas tak hodně není, dávám to hlavně kvůli vápníku a dalším minerálním a stopovým prvkům. D3 dodávám buď jednou za čas ve vodě (při rosení), přímo do tlamky (u větších ještěrů) nebo si ho vytváří z provitamínu ozařováním vhodným zdrojem UV B. Pokud obaluji hmyz, tak přidám ještě trochu plastinu (cca 1:5-10 s nutrimixem), abych lépe převrátil nevhodný poměr Ca a P v krmném hmyzu.

V roboranu vápník není

To není až tak úplně pravda. Podívej se na složení.....
Např. Roboran H obsahuje 18% vápníku.(podle složení na sáčku) tj., pokud se nepletu, 180g/kg.
Míchám ho s Plastinem (350g/kg vápníku), nebo Vitaplastinem (300g/kg vápníku).

EDIT: Nutrimix REP pro plazy obsahuje 160g/kg vápníku (podle infa z netu).