Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytápění inkubátoru

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je vhodné vytápět inkubátor topnou deskou umístěnou na horním víku. Slyšel jsem, že snad by ta deska neměla zahřívat vzduch,ale předměty před sebou, takže by měla zahřívat vajíčka a to by nebylo dobré. Máte s tím někdo zkušenosti?

Už jen principielně, teplý vzduch stoupá vzhůru. Tudíž, aby deska vytápěla cokoliv pod sebou, musela by být na bázi infrazářiče, a to by asi pro vejce nebylo to nejvhodnější. V článcích je poměrně solidne rozebrána konstrukce inkubátoru - sice v kategorii Želvy, ale určitě principy jsou stejné i pro ostatní plazy