Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za scinka :-) ?

Ahoj,mám takový dojem,že v našich chovech jsou scinkové,tak trochu opomíjení.Možná se pletu,ale při pohledu na stoly prodávajících na burzách jich v porovnání s ostatními zástupci herpetofauny zase až tak moc není.Ale to,abych pravdu řekl není důvod,proč jsem dal tuto terahádanku.V podstatě jsem zapomněl latinu tohoto scinka,kterého jsem včera na burze v Ládví koupil.No a NE a NE si vzpomenout,vím jen,že je to Chalcides ???????:-D Tak,že děkuji v podstatě za radu.Ještě,že si pamatuji,jak se jmenujou moje děti;-):-D:-D Pavel.

[879027-a1_024.JPG ]

[659825-a1_025.JPG ]

[868585-a1_026.JPG ]

loading...

Jedná se o kanárský druh Chalcides simonyi z Lanzarote nebo formu Chalcides sexlineatus bez zbarveného ocásku z ostrova Gran Canaria - tento druh je menší.
Scinkové jsou málo nabízeni, protože je o ně obecně malý zájem. Taky nechápu proč. Vesměs jsou méně nároční, než řada jiných skupin, často barevně předčí více prodávané druhy a dají se přidat do terária s jinými menšími druhy - leguánky, ještěrkami, malými druhy agam apod, bez jakýchkoliv problémů. Aktuálně mám v chovu 21 druhů scinků, kteří žijí vesměs ve smíšených teráriích.

Zdravím,Goniatit mám otázku chovám dva scinky(viz foto),je to odchov a predávajúci mi hovoril že ich rodičia mu boli predaný ako Chalcides simoniy,ale podla neho ide o Ch.sexlineatus (forma bez modrého lesku).Avšak pod dobrým svetlom a z dobrého uhlu sfarbuje ich chvost do modrozelena.Tak je to teda simoniy alebo sexlineatus bez modrého chvosta?Vopred dakujem.