Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmeni mesicniho mladete Boa constrictor a manipulace?

Ahoj vsem cetl jsem toho spousu co je na internetu...ale jedna vec mi chybi, ktera se rozchazi az diametralne podle toho co je komu blizsi...
Moc by me pomohlo a zajimalo jak casto krmit mesicni mlade Boa Constrictor a po jake dobe po krmeni je vhodne s nim manipulovat?

Omluvte muj mozna stupidni dotaz ale radsi se 10x zeptam a vyslechnu si jak jsem omezeny :) nez aby udelal neco spatne a nejak zvireti ublizil..

Vcera vecer se poprve u me nazrala ma pomerne velke terarium (150x70x60), tak jsem se bal ze s tim bude problem, ale po tydeni skakavce skocila a zdlabla ji pak jeste asi 30 minut hledala jestli tam neni jeste jedna :) udelala mi radost...cely den je obligatne v keriku skoro u stropu :) a odpociva, vecer kolem 9 vyleze prolezete se po vetvich a jde zase chrnet...

za jak dlouho bych mel podle vas nakrmit znovu skakavkou? podle toho co mam nactene dam ji znova v utery nebo stredu...

jinak jeste teploty v terariu od 23-30 na vetsine mist je 26-29 pod vyhrevem je 38...vlhkost je 60-75% podle denni doby...Layla se zdrzuje nejvis v miste kde ma 28-30
svitim ji 13 hodin denne..v noci dohrivam Heat Glo zarovkou cervenou...nocni pokles jsou 1-3 stupne...

v terariu ma nekolik ukrytu na vyber...mam ji od ctvrtka takze ji netaham ven ani ji v terariu nijak neobtezuji aby mela klid na aklimatizaci, na noc ji prikryvam dekou sklo aby ji nerusil svit televize...

pocitam ze tak po 5-7 dnech bych ji chtel zacit zvykat na kontakt se mnou a na manipulaci... krmit bych chtel po 3-4 dnech dokud je mlade...

Pokud jste schledali nejake chyby nebo by jste mi neco doporucily budu hrozne moc rad za jake koliv pripominky a rady :)

Vsem moc dekuji co to docetli az sem :)za pripadne gramaticke chyby se omlouvam :)
jeste chovam Chameleona Jemenskeho a mel jsem Leguan Zeleneho :)

jeste jednou diky vsem
Změna předmětu, původně: Krmeni mesicniho mladete Boa Constrictor a manipulace? (halapremek)

Velhady si celkom hrube hady, preto mu daj kludne tu mys. Po krmeni ho nechaj tak 3-4 dni odpocivat; pri mladati aj menej. Ja by som pred krmenim urcite nebuchal na sklo a otvoril dvierka len tolko aby si dnu dostal mysku. Hluk robievaj skor ked s nou chces manipulovat. Ked jej ches vycistit terarium tak to tiez nejde uplne potich, skor pretom robis hluk. Tak aby bol tvoj had zvyknuty ze ked je v terariu hluk, bordel, dokoran orvorene dvierka, tak si to ty a nie korist. Ak sa bojis ze had si nevsimne ze na v terariu mys ( ked mu teda pred krmenim nezaklopes) tak si naokyle. Ten had tu mys zaregistruje okamzite, aj keby spal- to si vsimnes tak ze had zacnevyplazovat jazyk. Had dokaze v jednom metri kubickom vzduch zaznamenat jednu molekulu vône...